ПОСТФАКТУМ
Володар плівок?
Відомий російський бізнесмен і борець із режимом Володимира Путіна Борис Березовський, який проживає в Лондоні, стверджує, що має в своєму розпорядженні всі плівки майора Миколи Мельниченка. «За твердженням Мельниченка, що потім підтверджено фактично, він передав мені всі без винятку наявні в нього записи», — сказав Б. Березовський у інтерв’ю «Газете по-киевски», опублікованому вчора. Разом із тим, із його слів, ще не ясно, це оригінали чи копії. «Це питання мені досі не ясне», — сказав Б. Березовський, додавши, що його Фонд громадянських свобод «має в своєму розпорядженні всю повноту інформації, яку має в своєму розпорядженні Мельниченко». «Копії чи оригінали — це питання важливе з юридичного погляду, але несуттєве з погляду суспільної значущості. Сьогодні ні в кого не існує сумніву, що ці записи є справжніми», — заявив бізнесмен. «Моя позиція полягає в тому, що, з огляду на записи, Кучма, безумовно, чинив кримінальні дії», — завив Б. Березовський. «Тому я не маю жодних сумнівів, що він повинен бути на лаві підсудних», — додав він. Б. Березовський повідомив, що його фонд готовий надати всі наявні в нього розшифровки записів Миколи Мельниченка. Відповідаючи на запитання газети, кому віддадуть розшифровки, Б. Березовський відповів, що громадськості.
Бізнесмен також повідомив, що на плівках М. Мельниченка міститься інформація «про кримінальні дії президента Росії, який вступив у змову з попереднім режимом України». «Тому і в Росії дуже побоюються того, що може бути опубліковано як результат експертизи цих записів», — наголосив Б. Березовський.
Як повідомив «Радіо «Свобода» глава Фонду громадянських свобод (фонд Б. Березовського) Олександр Гольдфарб, крім уже відомих фігурантів плівок М. Мельниченка, можна говорити про нову особу — нинішнього Держсекретаря України Олександра Зінченка. «Є підстави думати, що ця людина брала участь у діях, які призвели до злочину. Попри те, чий він соратник, якщо це так, то він повинен нести відповідальність, а якщо ні — то має бути очищений від обвинувачень. Ми говоримо про те, що на записах існує така розмова», — сказав О. Гольдфарб, додавши: «А що, ви хочете, щоб ми приховали це лише тому, що людина виявилася соратником Ющенка?» Зі слів О. Гольдфарба, фонд Березовського має запис розмови між екс-президентом Леонідом Кучмою та О. Зінченком, що стосується справи Георгія Гонгадзе, «але поки що не готовий її оприлюднити». Сам М. Мельниченко сказав «Радіо «Свобода», що передав соратникам Б. Березовського лише частину своїх записів. Раніше Микола Мельниченко спростував інформацію про те, що на його плівках є компрометуюча інформація про Президента України Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Визнаючи, щоправда, що структури Бориса Березовського фінансували розшифровку частини записів, Микола Мельниченко наголошував, що ніколи не погоджувався ні на чиї, в тому числі й Березовського, умови щодо своїх дій і позиції.
Маркіян Лубківський розглядає згадування імені Олександра Зінченка в контексті нового витка «касетного скандалу» як цілеспрямовану провокацію. «Не заглиблюючись в обставини появи інтерв’ю Олександра Гольдфарба... у мене ще більший подив викликає згадування про Олександра Зінченка. Фігурування в цьому контексті імені державного секретаря я розглядаю як цілеспрямовану провокацію...», — цитує слова заступника держсекретаря Інтерфакс-Україна.
Дружити з Росією й приймати «правильні» бюджети
Голова СДПУ(О) Віктор Медведчук у вівторок зробив низку заяв для журналістів. Він вважає, що зараз здійснюється цілеспрямована політика економічної дискримінації тих регіонів України, які на виборах не підтримали нинішнього Президента. «Йдеться, передусім, про політику огульного скасування пільг для промисловості», — цитує слова В. Медведчука прес-служба СДПУ(О). На його думку, це «боляче вдарить по економіці східних областей, де зосереджено основну частину промисловості країни». В. Медведчук відзначив, що «у новій редакції держбюджету-2005 передбачено фактичну ліквідацію пільг для територій пріоритетного розвитку (ТПР), які у відповідності з законодавчими гарантіями мали діяти 30 років». В. Медведчук також підкреслює, що останні зміни до бюджету «говорять про їхню політичну підоснову». «Скорочення асигнувань, насамперед у вугільну галузь, підготовлюване підвищення залізничних тарифів, фактична ліквідація податкових стимулів для нарощування інвестицій та оновлення основних фондів, знос яких уже сягає 80%, не мають серйозного економічного обгрунтування», — пояснив лідер СДПУ(О). «Наша партія рішуче протидіятиме політиці руйнування української економіки», — підкреслив В. Медведчук.
В. Медведчук вважає, що зовнішньоекономічна політика нової влади неадекватна інтересам України. «Нова влада виходить із того, що Україна — частина Європи, а тому ми маємо виглядати ексклюзивним постачальником енергоресурсів. Перше — правда, а друге — ні. Постачальником зрештою є Росія, яка або це робить сама, або є транзитною територією для туркменських та казахських енергоресурсів», — відзначив В. Медведчук. За його словами, якщо Україна хоче займати «певне місце у Європі», то вона може зробити це «лише у тісній співпраці з Росією». «В іншому випадку ми підірвемо свій авторитет і на Заході, і на Сході. І результатом будуть труби, прокладені в обхід України. Підсумки візиту Президента України до Туркменії — явне тому підтвердження», — відзначив лідер СДПУ(О). «Політика тісної співпраці з Росією має поширюватися на різні сфери нашої зовнішньоекономічної діяльності. Саме за цим розумінням створювався Єдиний економічний простір, — сказав В. Медведчук. — Той самий ЄЕП, який різко і нерідко навіть нагло критикувався командою нинішнього Президента. Тепер уже Росія починає дедалі більше дивитися на Україну як на ненадійного партнера. Кому це вигідно? Я впевнений, що не Україні», — додав він.
Думка із швидкістю революції
Книжку з такою назвою презентував позавчора відомий український політолог, постійний автор «Дня» Вадим Карасьов. Присвячена вона, як і багато політологічних і публіцистичних праць, що видаються сьогодні в Україні, найяскравішій події останнього року — помаранчевій революції. Говорячи про свою нову книгу, автор наголосив, що вона не є хронологією подій, що відбулися в Україні під час президентської передвиборчої кампанії. «Це політологічна хронологія — бачення зсередини», — сказав В. Карасьов. На думку політолога, зараз важко давати оцінку тим подіям, які відбувалися на Майдані, оскільки «революція все ще триває» і вона не завершиться навіть після парламентських виборів 2006 року. У книжці також викладено питання формування нової влади. Політолог зазначив, що вийти з системи, створеної екс-президентом Леонідом Кучмою, можна тільки сформувавши якісно нову економічну базу. Коментуючи думку, висловлену головою Верховної Ради Володимиром Литвином про те, що об’єктивно описати події під час президентських виборів в Україні можна буде не раніше, ніж через 50 років, а все інше — це погана політологія, Вадим Карасьов висловив сподівання, що йому вдасться передати спікеру свою книжку й той обов’язково змінить свою думку. До речі, тираж «Думки...» становив 1000 примірників. Політолог повідомив, що він готує ще одну книгу — загалом про події на пострадянському просторі. За його словами, разом із українською революцією пострадянський простір вступив у тривалу фазу революційних подій і нестабільності.
Випуск газети №:
№56, (2005)Рубрика
Подробиці