Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Програмна» контрабанда

Наслідки боротьби з піратством
13 листопада, 00:00

Парадоксальна ситуація склалася цього року у сфері програмного забезпечення: справжній бум на ринку ліцензійного програмного забезпечення супроводжувався висуненням небачених досі бар’єрів на шляху... легальних поставок ПЗ. Це, природно, призвело до появи численних контрабандних каналів надходження ліцензійного ПЗ в Україну. Тепер, як свідчать оператори ринку, контрабандним шляхом до України широко ввозять як «піратське», так і ліцензійне програмне забезпечення. Такі наслідки (хіба неминучі?) активізації боротьби з використанням нелегального ПЗ. На думку віце-президента корпорації «Квазар-Мікро» Максима Агєєва, легальний імпорт в Україну ліцензійного ПЗ сьогодні практично неможливий у зв’язку з тим, що чинне митне законодавство створює непереборні перешкоди для легального оператора, це вже обернулося розквітом контрабанди і «сірого» ринку.

Та навіть з урахуванням цього несприятливого чинника М. Агєєв загалом позитивно оцінює нинішні тенденції українського ринку високих технологій. Із його слів, у 2002 році для вирішення проблем інформатизації країни зробили більше, ніж за кілька попередніх років. «Незважаючи на те, що увага до цієї галузі і кошти, що виділяються, як і раніше, недостатні, можна з оптимізмом говорити про значну позитивну динаміку в цій сфері», — зазначив М. Агєєв. Бурхливе зростання національного ринку інформаційно-телекомунікаційних технологій, відзначене у другому й третьому кварталах, пов’язане передусім з активізацією державного сектора. Водночас М. Агєєв не виключає, що показники традиційно «ударного» для галузі четвертого кварталу можуть бути значно слабшими, нiж прогнозованi, оскільки багато контрактів i операцій із державними органами припинено через очікуваний секвестр держбюджету.

Особливістю нинішнього року є також те, що на тлі безперервної рецесії на західних інформаційно- телекомунікаційних ринках український ринок зберігає стійке становище, що робить його привабливим для інвесторів. Недаремно, вважає віце-президент «Квазар- Мікро», протягом року в Україні побувала безпрецедентна кількість топ-менеджерів провідних комп’ютерних компаній світу. Часті візити свідчать про те, що Україна і Росія, їхні великі IT-проекти останніх років потрапили в поле зору штаб- квартир найбільших транснаціональних корпорацій, які нині уважно вивчають перспективи і потенційні можливості наших ринків.

За оцінками аналітиків компанії, загальна місткість українського ринку інформаційних і комунікаційних технологій у 2002 році становитиме близько $750 млн. При цьому кількість проданих комп’ютерів оцінюється в діапазоні від 630 до 650 тис. (річний приріст — 26—28%). У порівнянні з комп’ютерами набагато скромніше виглядають ринки серверів та ПК-блокнотів: 12—13 тис. (приріст — 30%) проданих пристроїв для серверів і не більше 15 тис. (приріст — 45%) для портативних ПК. Обсяг одного з тих ринків, що найбільш динамічно розвивалися цього року, — програмного забезпечення — досягне $30 млн. Саме у таких межах оцінюється й обсяг ринку мережевого обладнання, що збільшився протягом року на 25%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати