Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Що важливіше — «штани просиджувати» чи «закони пробивати»?

24 вересня, 00:00

Проаналізувавши дані про участь депутатів у роботі парламенту, було встановлено таке: у період з 12 травня по 24 липня відбулося 77 поіменних реєстрацій. Усього законодавцями за цей час пропущено 38% робочого часу. Не пропустив жодного пленарного засідання лише 31 депутат.

За даними Комітету з питань регламенту, найбільшу кількість реєстрацій з невідомих причин пропустили 33 законодавці. В списку порушників, котрі проігнорували понад двадцять засідань, є В. Пинзеник, С. Кондратевський, Д. Табачник, Л Міримський, К. Довгань, а найбільш затятими порушниками парламентської дисципліни, які прогуляли понад 30 засідань, Комітет вважає С. Тєрьохіна, А. Франчука, Л. Черновецького, В. Бабича й ін.

Зазначимо, що багато хто з названих «прогульників» є постійними авторами коментарів політичних і економічних подій на сторінках нашої газети і зазвичай «відловлюються» для цього вони у стінах ВР. Виходить, що перебуваючи в парламенті, вони якимось чином ухитряються не реєструватися.

«День» звернувся до депутатів, що потрапили до «чорного списку» Комітету з питань регламенту з проханням прокоментувати результати такого аналізу.

Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, фракція НДП:

— У демократичних країнах підраховують не скільки разів на засіданнях був присутній депутат, а його орієнтацію при голосуванні. У нас ця тема є «закритою». А за кордоном підраховують результати голосування й за ними визначають, наскільки послідовно депутат відстоює інтереси своїх виборців. За кількістю поданих законопроектів, думаю, я є одним із лідерів у парламенті. Вважаю обов’язковим свою присутність і голосування з питань макроекономіки. Щодо інших питань я не дуже добре в них розуміюся й заглиблюватися в них не збираюся. Питання захисту прав трудящих добре відстоюють ліві — я повністю покладаюся на їхню думку, а призначення правих — питання суверенітету. А моя головна парламентська справа — оподаткування й загальноекономічний клімат у країні.

Сергій ТЄРЬОХІН, позафракційний:

— Я виступав із трибуни ВР і з місця найбільшу кількість разів (порівняно з багатьма іншими колегами) з економічних питань. Одна справа просиджувати штани від початку й до кінця засідання, а інша активно працювати над законами й «пробивати» їх у ВР.

№182 24.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати