Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сказавши «А», Леонiду Кучмi доведеться вимовити й iншi лiтери

17 грудня, 00:00

Наталя Вітренко використала ситуацiю i з трибуни повідомила про рішення ПСПУ, КПУ і селян зібрати підписи для внесення до повістки денної питання про ліквідацію інституції Президента. І далі, у розмові з кор. «Дня» підтвердила інформацію про переговори з лідером комуністів Петром Симоненком, за які прогресивних соціалістів усадив селянський лідер Сергій Довгань — iз метою домовитися про єдиного лівого кандидата і про передвиборну тактику і стратегію.

Але Наталя ВIТРЕНКО це питання відмовилася обговорювати. Мова пішла про інше:

— Ми відразу заявили свою позицію — наша передвиборна платформа — це ліквідація інституції Президента. І зараз є цілковито всі можливості саме в руслі Конституції, тихо й спокійно, у парламенті, на цій сесії набрати 226 голосів, поставити це питання й на наступній сесії набрати 301 голос. Тому що і комуністи, і соціалісти, і селяни, й ми обіцяли це своїм виборцям. «Громада» сьогодні теж зацікавлена як ніхто інший, щоб не було тиску з президентського боку. Отже, вони теж підтримають нас. 226 голосів набирається. Якщо на наступній сесії ставиться питання про відставку уряду, він міняється, стає лівий прем’єр, то бізнес внаслідок своєї природи буде з інших фракцій або явно, або приховано переходити в підтримку на лівий фланг. Таким чином, 301 набрати дуже можливо. Ці обгрунтування ми й обговорювали з Петром Симоненком. І він сказав, що комуністи почнуть збирати підписи. Ми передали їм свій проект закону про поправки до Конституції...

— Ну, припустимо, поправки пройшли. І що: «Леоніде Даниловичу, «бери шинель, иди домой»?

— Звичайно. Уряд очолить хтось із лівих. А найвища посадова особа — це, звичайно, Олександр Миколайович Ткаченко, представницька влада. Ми бачимо, що амбіцій у нього досить... І коли ми сіли, поговорили — наша позиція була настільки переконливою, що і Сергій Довгань, і Петро Симоненко з усім цим погодилися. Шанс є: мирним шляхом, без потрясінь перевести Україну в русло парламентської республіки.

— А що Мороз? Це ж його блакитна мрія — парламентська республіка.

— А ніяк. Він не при справах залишається й не братиме участі у цьому процесі. Він настільки вважає себе президентом, він уже настільки загрався в цій ролі...

Своєрідність боротьби пані Наталії з Президентом, як завжди, вражає простотою й прозорістю... Є й інша реакція на «свіжі» ідеї Президента.

Тарас СТЕЦЬКIВ (НДП):

— Немає ніяких об’єктивних передумов, щоб продовжувати перехідні положення Конституції. Президент уже указотворчістю займався достатньо. Тільки за період діяльності цього парламенту він видав таку кількість указів, що, якщо їх розділити на кількість днів, за яку парламент міг би їх розглянути, виходить фізично неможлива ситуація. Але якщо Президент хоче щось розглянути на референдумі — він повинен розуміти, чим це може закінчитися. Хотів би нагадати йому приклад генерала де Голля — якщо народ не підтримує, треба йти у відставку. Якщо наш любимий Президент хоче сказати «А», йому треба пам’ятати й про обов’язок сказати «Б».

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ, постійний представник Президента в парламенті, сказав кор. «Дня»:

— Коли конституційна модель закладена одна, а під нею діє зовсім інша політична модель — ця невідповідність призводить у державі до того, що основну, домінуючу роль починають грати суб’єктивні чинники. Випадкові особистості чи ні, розумні чи не зовсім або зовсім погані починають впливати на здійснення державної політики. Причому на всіх рівнях — урядовому, президентському, парламентському. І тоді ухвалюються закони або рішення в інтересах однієї-двох осіб у державі. Я два роки пропрацював із Президентом. І моя точка зору: можливо, з одного боку, добре, що є Президент, котрий сам, самостійно ухвалює рішення, але вони повинні мати комплексне всебічне опрацювання. А в нас створено систему, за якої якийсь суб’єкт, з певним рівнем інтелекту, має можливість добитися ухвалення глобального рішення. І це мене дуже хвилює.

А народний депутат Олександр ВОЛКОВ заявив кор. «Дня» однозначно і впевнено:

— Президент сказав усе правильно. Я підтримую всі його пропозиції». Кор. «Дня» поцікавилася попутно реакцією пана Волкова на ініційований Григорієм Омельченком запит до Президента України. Олександр Михайлович відповів: «За інформацією, що є в мене, Григорію Омельченку Генпрокуратура вручила відповідь після розгляду у «справі Волкова», яку він намагається створити. Нічого немає, все блеф і нісенітниця. Але Омельченко тепер хоче, щоб йому і Президент особисто відповів. Відповідь буде такою ж.

№242 17.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати