Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Справа Вагнера»: Президенту радять негайно зробити кадрові висновки

18 листопада, 19:34

На цьому тижні українці і світ дочекались нарешті оприлюднення матеріалів розслідування Bellingcat щодо так званої «справи Вагнера». Багато експертів відзначають, що інформація в оприлюднених текстах вже не містить нічого сенсаційно нового чи відмінного від того, що було сказано протягом цього року в ЗМІ, але й не спростовує те про що говорилось давно: українські спецслужби разом зі спецслужбами інших західних країн (США і Туреччини) дійсно брали участь в підготовці операції по затриманню бойовиків приватної російської військової компанії Вагнера в Києві і саме Україна (за дзвінком з вищого оточення Президента) дійсно відтермінувала її реалізацію, щоб начебто не загострювати конфронтацію на переговорах з Росією. Як наслідок, за провиною Києва операція була зірвана, що спровокувало багато питань щодо вищого керівництва нашої держави, яке тим самим «підставило» її учасників. Політичне ж керівництво нашої країни вирішило цей казус «покрити» спочатку спростовуючи факт стосунку наших спецслужб до такої операції, затягуючи створення відповідної слідчої комісії в парламенті та роблячи неоднозначні заяви. Така поведінка «Слуг народу» і в тому числі Президента, який буквально захищав керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, остаточно заплутали ситуацію і надали привід в тому числі Росії спекулювати на суперечливості заяв і позицій офіційного Києва.

«РОЗСЛІДУВАННЯ BELLINGCAT ВИЙШЛО, СКОРІШЕ ВСЬОГО, ВНАСЛІДОК ТИСКУ ЗАХІДНИХ СПЕЦСЛУЖБ»

Олег ЖДАНОВ, експерт з  військових питань, працівник оперативного управління Генштабу (2003-2006):

— Ситуація зі «справою вагнерівців» — це війна спецслужб. Те що Bellingcat рік чекали з виходом розслідування, то це, на мою думку, робота російської розвідки, щоб «не палити» Єрмака. Те що розслідування в текстовому форматі все ж таки вийшло, то це скоріше всього наслідок тиску вже західних спецслужб.

На моє переконання пан Андрій Єрмак — це і є російська розвідка. Його родина з нею пов’язана. Його батьки живуть і працюють в Москві. Його батько досі консультує керівництво ГРУ. Він має дружбу з шефом російської зовнішньої розвідки. А сам Єрмак у нас видає з себе українського патріота. Але по факту дії Єрмака так чи інакше підводять Зеленського під незворотність примирення з Путіним. У Лаврова, наприклад, лежить документ від 11 березня 2020 року за підписом Єрмака, де він погоджується по 11 політичним пунктам за Мінськими угодами. Єрмак просував фактичну федералізацію країни. Скоріше всього сам Єрмак від імені Зеленського сказав, що треба перенести операцію. А Зеленський наступним ранком взяв і зателефонував Лукашенку. І тут треба ще розібратись з чиєї подачі він зателефонував. Тому необхідно звернути особливу увагу на роль такої персони як Єрмак, адже він має великий вплив на президента як у внутрішній так і зовнішній політиці. Єрмак від імені держави проводить зустрічі на високому рівні. В ситуації з Єрмаком Зеленський його постійно захищає стверджуючи, що Єрмак є патріотом. Можливо дається в знаки минуле і Єрмак щось має на президента. Ми лише можемо здогадуватись та фантазувати що насправді є у ФСБ на нашого голову держави.

Зверніть увагу також на те, що коли під час візиту до США Дмитро Дмитро Кулеба підписував Хартію про стратегічне партнерство, то через американську пресу деякі політики США висказали прохання до Зеленського не розкривати зміст переговорів по ситуації між Україною і Росією пану Єрмаку. Ця ж інформація з’явилась і в наших ЗМІ. Не виключаю, що зараз інтереси нашого олігархату могли співпасти з інтересами американської чи британської розвідки. До речі США і Британія зараз конкурують за протекторат над Україною. Британія будує лінію Анкара-Лондон. У неї свої імперські амбіції. Зеленського постійно консультує Мі-6. А контингент з 400 десантників і 200 спецназівців, які обіцяє Британія — це не про війну. Це гарантії Зеленському його безпеки. І те що міністр оборони Великобританії відвідував нас, то це тому що він узгоджував питання можливого перекидування і розміщення протягом 36 годин згаданих сил.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати