Це «важке» депутатське літо
Війна — війною, а обід згідно з розкладом. У значенні відпустки. Віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник учора видав журналістам відпускні плани уряду: міністри йтимуть у відпустку за графіком, а прем’єр планує відпочити у серпні. Сам Дмитро Володимирович планує відпочити «2,5— 3 тижні наприкінці липня — початку серпня».
Проте багато депутатів цього року планують працювати, не покладаючи рук. «Цього літа взагалі не відпочиватиму, — розповів «Дню» депутат багатьох скликань Володимир Яворівський. — У нас виборча кaмпанія. Я буквально сьогодні о третій ночі повернувся з округу, де я закріплений як депутат. Проведу у Києві буквально кілька днів, щоб відбути прес-конференції, зробити певні справи й знову поїду по округах. Так буде зі всіма бютівцями, ми ухвалили таке рішення на нашому з’їзді. Як я можу відпочивати, коли мої колеги працюють на округах?»
Проте деякі бютівці (скажімо, Андрій Шевченко, Олександр Фельдман), судячи із засмаги, вже встигли побувати «на морях».
Соціаліст Євген Філіндаш також нікуди не збирається: у нього нещодавно народився син і він відпочиватиме із сім’єю на дачі під Києвом. «У соціалістів буде короткочасна відпустка, але радше за все, готуватимемось до можливої виборчої кaмпанії», — повідомив він «Дню».
Не так давно віце-спікер Адам Мартинюк із трибуни Верховної Ради сказав приблизно таке: депутати-опозиціонери вимагають путівки, але вони для них не передбачені, тому що мандати склали. «День» з’ясував, що всі народні обранці мають право на безкоштовний відпочинок. Ні діючому, ні недіючому депутату ніхто у Верховній Раді не може відмовити в путівці. Навіть якщо це депутат першого скликання. Хіба що можуть дати путівку не на ту дату.
Загалом безкоштовних місць відпочинку у Верховної Ради чотири. Це кримські санаторії «Дюльбер», «Нижня Ореанда», «Морський прибій» і санаторій «Таврійські зірки» у Скадовську. Кожний народний депутат може безкоштовно насолоджуватися тут морем і сонцем протягом 24 днів.
Найбільшою популярністю у депутатів користується санаторій «Нижня Ореанда». Він знаходиться в шести кілометрах від Ялти. Сама курортна місцевість розташована між Лівадією та мисом Aй-Тодор. Санаторій розміщений у старовинному парку, територія якого налічує 42 гектари. Раніше тут лікувалися та відпочивали генсеки, президенти та космонавти. А тепер це місце вподобали українські депутати.
У літній період вартість проживання в номері «люкс» санаторію становить від 1140 до 6705 гривень із особи. Тому 24 дні відпочинку для звичайної людини коштувало б від 27 тисяч 960 до 160 тисяч 920 гривень.
Проте останніми роками виникла цікава тенденція. Все більше депутатів «гидуватимуть» безкоштовним відпочинком. Надають перевагу Європі або світовим курортам. Добре, що можливості дозволяють.
До того ж, що за інтерес весь час бачити одних і тих же осіб. І під куполом, і на пляжі. Хоч це вже, як-то кажуть, справа смаку. Деякі депутати не обмежуються 24-ма днями, й насолоджуються сонцем і товариством своїх колег на пляжах «Нижньої Ореанди» протягом двох, а то й трьох місяців.