Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Відставки дуплетом» не буде,

запевняв журналістів Олександр Ткаченко
20 січня, 00:00

На позавчорашній вечірній прес-конференції Олександр Ткаченко виглядав дещо втомленим від боротьби з більшістю. Однак, судячи з усього, він настроєний досить рішуче і не збирається легко здавати крісло спікера. Вочевидь, Олександр Ткаченко чітко усвідомлює, що у нього є єдиний шанс убезпечити себе від посягань більшості — відстояти регламент. Про це він заявив і на своїй прес-конференції: «У мене є своя методика. Я буду вести засідання, чітко дотримуючись регламенту». Йому поки що це вдається.

На пленарному засіданні Ткаченко визнав голосування з проблеми зміни регламенту недійсним. «Після голосування виступив голова профільного комітету Омеліч, який підтвердив, що в ході голосування були допущені порушення. Я заявляю, що і надалі з цього питання буду приймати тільки пропозиції комітету», — прокоментував ситуацію спікер.

Представники більшості запропонували спікерові зустрітися для обговорення його теперішньої ситуації в парламенті. Ткаченко спочатку дав свою згоду на зустріч, потім відмовився. «Я не став з ними зустрічатися тому, що мені запропонували зустрітися десь у кулуарах, а не в залі. Я голова Верховної Ради тільки тоді, коли я знаходжуся в сесійному залі, а за його стінами вже ні», — так щонайдивніше аргументував свою відмову спікер.

Очевидно, що головним для Ткаченка було питання його відставки. «Більшість вимагає моєї відставки і стверджує, що для цього вже зібрані необхідні підписи. То чому ж досі ніхто цих підписів не бачив? Я ж заявляю, що є 164 підписи, які зібрано з метою відставки віце-спікера Медведчука. І я їх можу показати (правда, цих підписів також ніхто з журналістів не побачив. — Ред. ). Так що планована більшістю «відставка дуплетом» (спікера і його першого заступника) не вдасться».

Спікер, назвавши більшість «наляканою» («тобто частина депутатів об'єдналася, злякавшись того, що Президент розпустить парламент»), все-таки не наважився проголосити відкриту «війну» Президенту. Обмежившись традиційними випадами: «Президент намагається списати соціально-економічні проблеми в країні на парламент. Для цього йому і потрібен референдум», він зазначив, що готовий до діалогу з Леонідом Кучмою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати