Перейти до основного вмісту

«Війна, яка досі поруч з нами»

Євген СОСНОВСЬКИЙ про те, як звільняли Маріуполь чотири роки тому
18 червня, 19:05

Минулої суботи Маріуполь відзначив четверту річницю звільнення від проросійських бандформувань. З цієї нагоди в півмільйонному портовому місті провели військовий парад бойової техніки. На ньому були присутні й військовослужбовці «Азову», які були основною ударною силою під час операції 13 червня 2014 року зі звільнення міста.

Операція зі звільнення від російської окупації українського приморського міста Маріуполя влітку 2014-го року вселила неабияку надію на успіх проведення АТО по всьому сходу України. У спецоперації брали участь 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро», 2 роти Національної гвардії та спецназ МВС. Блокпости на в’їздах до міста контролювали військові, допомога надходила також від членів «Правого сектору» та місцевих активістів.

Фоторепортаж

Зазначимо, що Маріуполь не просто морське місто, а й промислове, яке має підкреслено стратегічне значення. Він є одним з ключових українських портів, яке нині, до речі, певною мірою блокується РФ через керченську протоку.

«Чотири роки тому нас маріупольців зранку розбудили постріли, — розповідає «Дню» фотограф з Маріуполя Євген СОСНОВСЬКИЙ. — Я живу в центрі міста і ці події фактично розгортались у мене на очах. Звичайно, постріли — це завжди хвилююче і нічого доброго не несе, але для нас було ясно — українські військові почали зачистку міста, а отже, наше звільнення. І це вселяло надію. На Грецькій вулиці був розташований штаб «ДНР», і цей район було оточено. На щастя серед наших бійців ніхто не загинув, хоча були поранення. Українські бійці проходили по кожному двору цього сектору, по кожному підвалу. Частину колаборантів було взято в полон. На жаль, верхівка бойовиків втекла зі зброєю ще до зачистки. Перед цим була дивна ситуація, коли українські війська не заходили до Маріуполя раніше, адже бойовиків у місті було не так багато. Варто також сказати про роль міліції та міської тодішньої влади, які досить лояльно ставились до бойовиків. З самого початку цю біду можна було докорінно ліквідувати і не допустити розгортання негативних сепаратистських процесів. Уже після звільнення Маріуполя ми гадали, що найстрашніше позаду. На жаль, це був лише початок війни, яка досі поруч з нами». 

Розвинути подальший успішний наступ українським військовим не вдалося. Після «іловайського котла», обстрілів української території з боку РФ та масового введення регулярних російських військ під окупацією залишились обласні центри Донецької та Луганської областей. Також було втрачене місто Новоазовськ, а колись такі курортні міста, як Широкине, стали ареною жорстоких бойових зіткнень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати