ВИБОРИ-2004
412 тисяч гривень на «розкрутку»
На оплату передвиборної агітації одного кандидата в президенти за рахунок коштів держбюджету необхідно не менше ніж 412 тис. грн., повідомив у інтерв’ю Інтерфакс-Українi голова ЦВК Сергій Ківалов. Основна частина цієї суми припадає на використання ЗМІ для ведення передвиборної агітації на регіональному рівні (245 тис. грн.), а також на виготовлення інформаційних плакатів (близько 132 тис. грн.). Крім того, на оплату публікації передвиборних програм у газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр» передбачено близько 23 тис. грн., ефірного часу на загальнонаціональному теле- й радіоканалі — не менше ніж 7 тис. грн., проведення теледебатів — 5 тис. грн. У кошторисі на організацію та проведення виборів президента України на оплату передвиборної агітації кандидатів з держбюджету загалом передбачено 8,036 млн. грн. Разом із тим, зазначив С. Ківалов, кошторис було складено з такого розрахунку, що кандидатів у президенти буде не більш як 20, однак зареєстровано 26 претендентів на посаду глави держави. Тому найближчим часом Центрвиборчком збирається переглянути кошторис і перерозподілити кошти між статтями витрат. За словами заступника ЦВК Ярослава Давидовича, такий перерозподіл може бути здійснено, зокрема, за рахунок здешевлення виготовлення прозорих виборчих урн.
Усі кандидати — «основні!»
Кандидат у президенти України Андрій Чорновіл заявляє про неприпустимість розділення кандидатів на цю посаду на «основних» і «неосновних», передає Інтерфакс-Україна. На думку Чорновола, таке розділення суперечить елементарним демократичним нормам цивілізованого суспільства й дискредитує виборчий процес загалом. А. Чорновіл закликає всіх кандидатів на посаду президента поважати вибір кожного громадянина України й робити подібні висновки лише після офіційного голосування. Таку заяву А. Чорновіл зробив після того, як дізнався, що на засіданні ЦВК у понеділок під час розгляду питання про проведення жеребкування щодо надання телеефіру для передвиборної агітації та черговості видання передвиборних програм у газетах уповноважений представник Віктора Ющенка Юрій Ключковський заявив про нібито несправедливість наявної форми жеребкування в алфавітному порядку для «основних кандидатів» на посаду президента. Думку Ключковського підтримав і уповноважений представник у ЦВК кандидата в президенти Петра Симоненка Георгій Пономаренко, який запропонував провести «жеребкування для визначення порядку жеребкування».
Взяти й поділити... портфелі
Лідер Компартії Петро Симоненко в разі обрання його Президентом України готовий запропонувати лідеру Соцпартії Олександру Морозу очолити уряд. «Виходячи, зокрема, з принципової позиції про необхідність проведення політичної реформи, звертаюся сьогодні до Олександра Мороза з пропозицією в разі обрання мене Президентом України, очолити Кабінет Міністрів і взяти безпосередню участь у практичній реалізації моєї програми «З людьми і для людей!», передає заяву голови КПУ його прес-служба. Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливості об’єднання лівих сил, П. Симоненко заявив, що «дієве об’єднання лівих як потужної політичної альтернативи диктатурі кримінальної олігархії можливе лише на базі КПУ». «Кількість голосів, відданих, наприклад, 1999 року за кандидата на посаду Президента України від Компартії, була такою ж, як і кількість голосів, отриманих усіма іншими кандидатами, які ототожнюють себе з лівим спектром. На парламентських виборах 2002 року Компартія України отримала вдвічі більше голосів виборців, ніж усі інші разом узяті партії, що зараховують себе до лівих», — аргументував свою позицію голова КПУ.
Комісії сформовано, але є «технічні кандидати»
За даними Комітету виборців України (КВУ), територіальні виборчі комісії для голосування на виборах-2004 уже практично сформовані. Про це повідомив прес-секретар КВУ Олександр Черненко, нагадавши, що 11 серпня закінчується строк формування територіальних виборчих комісій. Згідно із законом про вибори президента, склад тервиборчкомів формує Центральна виборча комісія на основі подань кандидатів на посаду президента. Зі слів О. Черненка, ЦВК уже проводив нараду для керівників тервиборчкомів, і близько 90% із них мають досвід такої роботи.
Крім того, Комітет виборців України зафіксував низку порушень протягом першого місяця виборчої кампанії, проте вважає, що це поки що не може суттєво вплинути на результати виборів. Зі слів голови правління КВУ Ігоря Попова, мали місце «різні форми обману або підкупу виборців, фальсифікація підписних листків». Комітет виборців має в своєму розпорядженні інформацію про те, що окремі кандидати «продають свою квоту» у виборчих комісіях іншим кандидатам. КВУ також вважає, що багато хто з кандидатів є «технічним» і бере участь у виборах тільки для того, щоб мати своїх представників у виборчих комісіях. При цьому, зі слів О. Черненка, «технічні кандидати є й у Віктора Ющенка, й у Віктора Януковича». КВУ зазначає, що органи місцевої влади в липні приділяли недостатню увагу належній організації виборчого процесу. Насамперед це стосується формування списків виборців, обладнання приміщень для комісій і місць для розміщення агітації. Особливістю агітаційної кампанії в липні, на думку КВУ, є непоодинокі випадки розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Зокрема це стосується Криму.
Випуск газети №:
№141, (2004)Рубрика
Подробиці