Перейти до основного вмісту

«Єдине вікно» — з 1 липня 2004 року

Підприємцям обіцяють просту реєстрацію. Бракує — комп’ютерів і 50 відомчих інструкцій
20 серпня, 00:00

Через рік, а точніше — з 1 липня 2004 року, коли набуде чинності Закон «Про державну реєстрацію юридичних і фізичних осіб — підприємців», відкрити свій бізнес в Україні можна буде так само просто, як і в будь- якій іншій європейській країні. Новий закон, вважає заступник голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Сергій Третьяков, максимально наближений до вимог директив Ради Європи. З впровадженням європейського принципу «єдиного вікна» нарешті припиниться нескінченне ходіння підприємця інстанціями, що вже набило оскому. Тепер йому достатньо буде подати документи (допускається пересилка їх поштою), перелік яких залишився незмінним, до спеціального органу реєстрації, щоб протягом трьох днів бути зареєстрованим. Реєстрацію підприємців здійснюватимуть державні реєстратори, які працюватимуть при місцевих органах влади. Передбачається, що реєстраційний збір становитиме 170 грн. для юридичних осіб і 34 грн. — для фізичних осіб.

Але спрощення реєстраційних процедур — не єдина новина для українського бізнесу. Уперше в Україні буде запроваджено Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб — підприємців. Вільний доступ до нього через Інтернет дозволить підвищити ділову активність суб’єктів підприємництва (пошук бізнес-партнерів) і прозорість бізнес-середовища. Створюються також хороші передумови для інтеграції України до світового інформаційного простору: за словами С. Третьякова, в електронному вигляді цей реєстр започаткує «національний фрагмент європейського реєстру бізнесу».

Для того, щоб закон реально почав працювати через рік, зазначив С. Третьяков, треба провести велику підготовчу роботу. Передусім потрібно створити необхідну нормативно- правову базу, а це понад 50 підзаконних актів. Заступник глави Держкомпідприємництва вважає, що впровадження нового порядку реєстрації не потребуватиме жодних додаткових витрат з держбюджету, і коштів, отриманих із місцевих бюджетів і за рахунок реєстраційного збору, повинно вистачити на всі потреби. Водночас, за його словами, комп’ютеризація як необхідний елемент системи ще не торкнулася чверті місцевих органів влади. Чи знайдуть на місцях гроші для вирішення цієї проблеми?

Відомо, що у Податкової був свій погляд на реєстрацію суб’єктів підприємництва. ДПАУ неодноразово декларувала готовність узяти на себе функції реєстрації підприємницьких структур (цього особливо побоювався бізнес): тільки в цьому випадку, попереджали податківці, можна ефективно протистояти утворенню фіктивних фірм. Тому дещо несподіваною була звістка про те, що при проходженні законопроекту з боку Податкової не надійшло зауважень. Відповідаючи на запитання «Дня» під час інтернет-конференції, заступник голови ДПАУ Володимир Росоловський пояснив це «тактикою дій». За його словами, такі заяви податківців «вплинули на низку питань, які вирішувалися в законі», що було відображено у прийнятих статтях закону. В. Росоловський наголосив, що «на початковому етапі» Податкова справді брала ініціативу на себе, але це зовсім не означає, що податківці повинні відповідати за діяльність, яка не належить до їхньої компетенції: «Не так важливо, хто на себе взяв тягар (реєстрацію. — Ред. ). Якщо казати чесно: спасибі, що цей тягар знаходиться у них, а не у нас».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати