ЄЕП: Міністр юстиції зробив усе можливе...
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031007/4178-4-1.jpg)
Міністр юстиції України Олександр Лавринович «сповна використав наявні можливості в рамках існуючих механізмів здійснення повноважень в роботі Міністерства і міністра для того, щоб досягти можливого результату». Так у п’ятницю в ході спілкування у вузькому колі журналістів міністр відповів на прохання кореспондента «Дня» навести аргументи, з якими він виступав на засіданні Кабінету Міністрів, присвяченому розгляду документів по формуванню Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі та Казахстану. Нагадаємо, що, за повідомленнями інформаційних агентств, на цьому урядовому засіданні Олександр Лавринович висловлював думку, що «велика кількість норм, закладених в проектах документів по ЄЕП, не узгоджуються з українським законодавством та рядом статей Конституції України».
О. Лавринович також відмовився оцінити шанси щодо ратифікації парламентом підписаної в Ялті угоди, аргументуючи тим, що у функції та повноваження міністра не входить робити прогнози. Майже так само він відповів і на запитання щодо можливості реалізації угоди та життєздатності нового об’єднання. Однак на більш конкретне запитання — чи не вступатимуть у суперечність в Україні два процеси — реалізація угоди по ЄЕП та курс на євроінтеграцію і, зокрема, гармонізація українського законодавства із законодавством країн Європейського Союзу? — міністр юстиції дав більш-менш вичерпну відповідь. На його думку, «сьогодні не існує еталону всередині чотирьох країн, до якого потрібно гармонізувати законодавство, — воно у всіх чотирьох країнах різне. Але є рішення принаймні двох країн-учасниць ЄЕП — України і Росії — про напрямок розвитку свого законодавства у гармонії із законодавством Європейського Союзу». Тому, на думку О. Лавриновича, «не буде жодного протиріччя, якщо Україна буде адаптовувати своє законодавство до законодавства ЄС, відповідно до тієї програми, яка буде затверджена парламентом. І інші країни — Казахстан, Росія, Білорусь — відповідно до своїх національних програм здійснюватимуть гармонізацію теж до законодавства ЄС». Проблеми ж, за словами міністра, виникнуть лише в тому випадку, якщо в рамках ЄЕП «буде рішення про те, що законодавство всіх країн треба привести у відповідність із законами, наприклад, Казахстану чи Білорусі».
Запорукою ж того, що в процесі реалізації угоди Україна зможе відстоювати свої національні інтереси, О. Лавринович оптимістично назвав «конституційний обов’язок уряду — будь-який крок звіряти з інтересами Української держави».
ДО РЕЧІ
На саміті Україна — Європейський Союз в Ялті, який розпочне свою роботу сьогодні, одним із питань переговорів стане адаптація українського законодавства до законодавства Євросоюзу. Як повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович, інформує Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Мін’юсту, підготовку цієї частини саміту, включно із проектом меморандуму, що стосується механізму здійснення адаптації та узгодження планів-графіків адаптацій, здійснило Міністерство юстиції України. За словами міністра, нині у відносинах з ЄС «існують проблеми ясного алгоритму взаємодії щодо адаптації українського законодавства до європейського, а також щодо виконання зобов’язань обох сторін».