Черкаси: що вирішить нова виборча комісія?
Сергій ОДАРИЧ: «Якщо раніше існували якісь стримувальні бар’єри, то нині таких бар’єрів стає дедалі менше»
Передвиборча кампанія у Черкасах добігає свого логічного завершення. Загалом за посаду міського голови борються 16 кандидатів, зокрема Анатолій Бондаренко («Батьківщина»), Андрій Бортник («УКРОП»), Володимир Гудзенко («Опозиційний блок»), Володимир Дибенко (самовисування), Володимир Єрьоменко (самовисування), Павло Карась («Черкащани»), Олег Кашко (партія «Відродження»), Денис Колесник (самовисування), Ярослав Нищик («Свобода»), Олександр Олененко («Наш край»), Олександр Піньковський (Народний контроль), Олександр Радуцький («Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Олександр Рибченко (Партія ветеранів Афганістану), Сергій Тищенко (Радикальна партія), Роман Шевченко («Самопоміч») та Сергій Одарич («Партія вільних демократів»).
В останні дні кампанія ознаменувалася гучним скандалом. Упродовж декількох днів Черкаська міська виборча комісія відмовляла у реєстрації «Партії вільних демократів» та її лідерові, кандидату на посаду міського голови Сергію Одаричу, знаходячи у документах кандидатів помилки і неточності.
Як розповів «Дню» координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області Захар Колісніченко, проблеми з реєстрацією кандидатів від «Партії вільних демократів» розпочалися ще 27 вересня, коли Черкаська міська виборча комісія відмовила в реєстрації 12-м кандидатам зі списку цієї партії, посилаючись на ч. 7. ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори» – відсутність в автобіографії обов'язкових відомостей.
Сама ж «Партія вільних демократів» почала свою діяльність ще 2 листопада 1999 року, почесним головою якої є Сергій Одарич.
Сергій Одарич, що вже багато років у місцевій політиці, в коментарі «Дню», оцінюючи ситуацію, зазначає: «Мені здається, що з кожним роком дедалі сильнішим стає відчуття безкарності в суспільстві. Це стосується і державних чиновників, і правоохоронних органів, і в даному випадку представників політичних партій, якщо ми говоримо про вибори, членів виборчої комісії. На жаль, в мене враження, що ситуація стабільно рухається в напрямку погіршення. Якщо раніше існували якісь стримувальні бар’єри, то нині таких бар’єрів стає дедалі менше».
«День» уже писав про перепони, з якими у передвиборчій діяльності зіткнулася команда кандидата на міського голову Глухова Мішеля Терещенка. Про порушення в інших регіонах зазначають різні кандидати в місцеву владу (див. матеріал «Глухів: найпринциповіше битва»). Сергій Одарич також стверджує, що сьогодні в багатьох куточках України є протидія окремим політичним силам, окремим громадянам, політичним діячам щодо участі у виборах. «Я цілком допускаю, що це призведе до об’єднання цих людей, але коли це відбудеться? Думаю, що після виборів. У останній тиждень передвиборчої кампанії, очевидно, кожен самостійно намагатиметься подолати перешкоди», - каже Одарич.
Так, представники «Партії вільних демократів» звернулися до правоохоронних органів, до Центральної виборчої комісії. Постановою Центральної виборчої комісії від 14 жовтня 2015 р. № 441 ухвалено достроково припинити повноваження усього складу Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області у зв’язку із систематичним порушенням нею Конституції України та Закону України «Про місцеві вибори».
«Я сподіваюся, що в найближчі кілька днів ЦВК скасує всі ті незаконні постанови, які продукувала міська виборча комісія, і ми зможемо повернути виборчий процес у правове русло. Думаю, що вже у суботу, максимум в неділю буде функціонувати нова міська виборча комісія, яка чинитиме відповідно до закону», - розповідає Сергій Одарич.
Author
Інна МолчановаРубрика
Політика