Перейти до основного вмісту

Що відбулося на засіданні БПП за зачиненими дверима?

«Ми готові почекати і вислухати особисто Абромавічуса про корупцію і тиск, а потім підписати колективне подання до НАБУ», - народний депутат
04 лютого, 21:02

Вчора у Верховній Раді відбувся новий виток скандалу, який розгорівся після того, як міністр економіки Айварас Абромавічус звинуватив заступника голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка у корупції та тиску. На «гарячому» засіданні фракції БПП у четвер народні депутати з’ясовували стосунки, визначалися із наступними кроками та голосували за складання мандату Кононенком.

«Відбувалася емоційна дискусія в межах фракції. Причиною було «різне бачення» розвитку фракції, - коментує співрозмовник «Дня» у БПП. - Всі зійшлись на тому, що НАБУ має розслідувати всі звинувачення у бік Кононенка, і тоді фракція повернеться до цієї розмови».

За словами іншого співрозмовника «Дня» із пропрезидентської фракції, «за пропозицію щодо складання мандату з Кононенко проголосували одиниці».

«Наразі у висловлюваннях міністра ми не почули ніякої конкретики і все це виглядає як спроба розкачати ситуацію у парламенті та країні загалом, - коментує народний депутат. - Якщо є якісь факти порушень з боку Кононенка, то Абромавічус мав вже давно звернутися до правоохоронців. Незрозуміло, чому він вирішив спочатку винести це на загал. Ми запрошували його на фракцію неодноразово, у тому числі у четвер, але він не прийшов, сказавши, що захворів. Ми готові почекати і вислухати особисто про корупцію, тиск і т.п., а потім підписати колективне подання до НАБУ. Зараз ми однозначно не голосуватимемо за його відставку».

На запитання «Дня», як у фракції сприймається конфлікт, який фактично відбувається в оточенні Президента (оскільки Кононенко називають бізнес-партнером

Порошенка, а Абромавічуса – близьким до голови АП Бориса Ложкіна), співрозмовник «Дня» відповів: «На мою думку, в оточенні Президента немає внутрішнього конфлікту. Наша фракція заявляла, що хоче вислухати у профільних комітетах кожного міністра. Але, не дивлячись на те, що наш міністр, згідно з публікаціями у пресі, зробив багато для економіки, я цього не побачив. Впевнений, люди теж не відчули економічного «буму». Тож говорити, що ми вигнали генія або він сам пішов через корупцію й тиск – простий популізм».

З відповіді можна зробити висновок, що політична криза найближчим часом нікуди не дінеться – протистояння у владних колах лише посилюватиметься. А в умовах, яких перебуває сьогодні країна, це може принести тільки негативні наслідки. Тим більше, коли влада фактично закривається від суспільства і чесно не пояснює – що насправді відбувається в країні і як виходити з ситуації.




ПОЛІТИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
 

МЕДИТАЦІЯ ДЕПУТАТІВ ІЗ «НАРОДНОГО ФРОНТУ». ЧИ ЗАЛИШИТЬСЯ ЯЦЕНЮК ПРЕМ’ЄРОМ?

ДЕПУТАТСЬКІ "РОЗВАГИ"


ГОЛОВА ФРАКЦІЇ БПП ЮРІЙ ЛУЦЕНКО РОЗПОВІВ ПРО ЩЕ ОДНУ ПРИЧИНУ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ГЛАВИ КАБМІНУ ЯЦЕНЮКА: «ЯКЩО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР НЕ ХОЧЕ ФОРМУВАТИ КОАЛІЦІЙНИЙ ВІДПОВІДАЛЬНИЙ УРЯД, ВІДМОВЛЯТИМЕТЬСЯ ВІД КАНДИДАТУР ТОМУ, ЩО ВІН НЕ ХОЧЕ З НИМИ ПРАЦЮВАТИ, ТО МОЖЕ З'ЯВИТИСЯ ПОСТАНОВА ПРО ВІДСТАВКУ. ТОДІ, ЗВИЧАЙНО, НАСТАНЕ ПАРЛАМЕНТСЬКА КРИЗА І ТОДІ ПОЧНЕТЬСЯ ПОШУК, ХТО СТАНЕ ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРОМ»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати