Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Вибори в Івано-Франківську – в тренді всеукраїнських»

Нардепом у одномандатному окрузі №83 став успішний підприємець Олександр Шевченко
27 травня, 18:16
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

В останню неділю травня в Івано-Франківську, окрім виборів президента, відбувалися ще й проміжні вибори народного депутата в одномандатному окрузі №83. За місце в парламенті змагалося 13 кандидатів, двоє з означеної кількості за кілька днів до виборів зняли свої кандидатури.

Керівник регіонального відділення «Інституту політичної освіти» Тарас Случик так описує передвиборчий марафон: «Було три основні претенденти на депутатський значок. Це Олександр Шевченко, депутат обласної ради, директор ТК «Буковель», який програв  2012 року Олександрові Сичу, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та голова обласної організації ВО «Свобода» Василь Попович. Найактивніше передвиборчу кампанію проводив депутат облради Олександр Шевченко, надаючи перевагу агітації на телебаченні, запрошенням VIP- агітаторів та зовнішній рекламі. Намагався через медіа «задушити» інших кандидатів, тому його кампанія була найдорожчою, як і на минулих виборах. Як і попереднього разу, за свідченнями ГО «Опора», було зафіксовано факти непрямого підкупу виборців. Віктор Анушкевичус зробив ставку на зустрічі з колективами та на використанні адміністративного ресурсу. Проте, розпочавши кампанію дуже пізно та практично не використовуючи зовнішньої реклами, програв кандидатові, близькому до групи «Приват». Василь Попович балотувався від ВО «Свобода». Активно намагався зустрічатись із виборцями у дворах міста та використовував зовнішню рекламу».

Порушень, які б кардинально вплинули на перебіг виборів, експерти не зафіксували. «Тому результат показав, що виборці більше довіряють медіа-картинці та менше – парламентським партіям», – вважає Тарас Случик.

Політолог Володимир Джигіта погоджується, що фаворитами виборчих перегонів були три названі вище фігури: «підприємець Олександр Шевченко, Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус, керівник обласної організації ВО «Свобода» Василь Попович. Саме у такій послідовності зайняли свої місця на «п`єдесталі» виборів, – говорить політолог. – Хоча раніше основним претендентом називали міського голову, що підтверджувалося соціологічними опитуваннями. В порушеннях виборчого законодавства найбільше звинувачували Віктора Анушкевичуса, на зустрічі з яким «зганяли» студентів і працівників комунальних підприємств. Олександр Шевченко виборцям був добре знайомий. Переможець зробив ставку на благодійності та своїй причетності до фінансово-промислової групи «Приват», голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського, якого вважають чи не найуспішнішим із новопризначених представників виконавчої влади. Також агітувати за Олександра Леонідовича до Івано-Франківська приїжджали співачка Руслана Лижичко та боксер Олександр Усик. Загалом  вибори в Івано-Франківську пройшли в тренді всеукраїнських – виборці підтримали успішного підприємця, сподіваючись, що він зуміє використати свій досвід ведення господарської діяльності для розвитку країни».

«За умови створення пропрезидентської більшості у Верховній Раді, Олександр Шевченко неодмінно буде її членом і працюватиме спільно з іншими, близькими до Ігоря Коломойського народними депутатами, – вважає Володимир Джигіта. – Не сумніваюся, що Олександр Леонідович хотів би в найкоротші терміни підготувати й подати до Верховної Ради нові знакові законопроекти, оскільки ймовірність дострокових перевиборів дуже висока, і йому б це стало в пригоді під час наступної виборчої кампанії. Але не так багато часу залишається до парламентських канікул, а вибори мають усі шанси бути призначеними на початок осені, що може завадити Шевченку втілити такі задуми. І взагалі, може виявитися, що вибори в Івано-Франківську були непотрібними, а кошти, використані під час кампанії, – викинутими «на вітер».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати