Перейти до основного вмісту

Буденність, що зникає

На Черкащині готуються до виборів і радіють дощеві
28 вересня, 00:00

Кожен черкащанин по-своєму переживає виборчі перипетії. Хтось розчаровано, хтось — із зацікавленістю. Тим часом у Черкасах ось уже кілька тижнів триває «Мистецький марафон», у якому беруть участь письменники та музиканти. Це допомагає жителям міста абстрагуватися від виборів і поринути у світ краси. Зрештою, навіть звичайнісінький дощ здатен творити дива й перетворювати будень на свято.

Роман КУЧЕРЕНКО, голова циклової комісії економічних дисциплін Канівського еколого-інформаційного технологічного коледжу:

— У Каневі триває виборчий процес. Але поки що він тихо пливе течією. Якби не мажоритарники, то було б просто сумно. Серед партій ще влітку здивували комуністи — такої активної виборчої кампанії вони ніколи не проводили. Якщо говорити про мажоритарників, то прикро, що серед лідерів немає уродженців міста. Напевно, таки «немає пророка у вітчизні своїй». І це не до честі моїх земляків. Тим часом цікавою є ситуація із формуванням комісій. Нещодавно чув розмову, коли один співрозмовник дорікав іншому, що той кожні вибори бере участь у роботі дільничної виборчої комісії від різних політичних сил. На мою думку, він уже досягнув професіоналізму в цьому, адже людина, не зашорена політикою, нарешті дочитала закон про вибори до кінця (що є рідкістю серед членів комісій) та однаково байдуже дивиться на представників будь-якої партії. Такий стан справ підігрівається й самими партіями, які запитують кандидата до комісії про те, чи не працював він на конкурентів. Краще для них узяти недосвідченого, але «свого». У цьому конкретному випадку «свій» недарма в лапках. Саме внаслідок цього зараз відбувається масова відмова від своїх посад керівництва окружних виборчих комісій, особливо голів. І це зрозуміло — не відчувають, що мають належну компетентність у цьому. Їм легше відсидітися простими членами комісії та, ні у що не заглиблюючись, бути банальними піднімачами руки. А загалом, на мою думку, канівці, заглибившись у себе, тримають у кишені велику дулю і тільки чекають, коли й кому можна буде її показати. Адже тихі вибори можна пояснити лише великим розчаруванням як у владі, так і в опозиції.

Дмитро ВОВК, начальник відділу культури i туризму Шполянської райдержадміністрації:

— Долучився до польсько-українського проекту «Прозора Україна» в громадському діалозі». Зараз саме збираюся відвідати із навчальним візитом місто Щецин. У проекті задіяні п’ять міст. З-поміж них і Шпола. Ми обрали цікаву тему для обговорення — «Створення системи мотивації мешканців Шполи для підвищення активності й відповідальності за благоустрій та естетичний вигляд міста». Те, що я почую та побачу на власні очі, — дуже важливо. Можна буде порівняти, вивчити певний досвід і застосувати його в наших умовах. Перед нами важливе завдання — організація громади на виконання завдань, спрямованих на покращення екологічного стану навколишнього середовища, адже чиста вода, чисте повітря і чисте довкілля — запорука довголіття.

Юрій САС, заступник голови Черкаської обласної організації Комітету виборців України:

— Брав участь у «Форумі розмаїття» в межах проекту «Особливі виборці: голоси меншин у парламентській виборчій кампанії-2012». Позиція виборців з особливими потребами дуже мало цікавить партії та кандидатів. Разом із тим у Сполучених Штатах будь-який кандидат у конгресмени штату не дозволив би собі не прийти і не засвідчити, наскільки важливі для нього ці речі. Більше того, з такої нагоди організовують спеціальні благодійні бенкети й інші заходи. Представники місцевих організацій, навіть нечисленних, є обов’язковими учасниками таких заходів, тому що вони дуже важливі з погляду побудови іміджу того чи іншого політика. Наші ж політики вважають, що коли тих, хто пересувається на візках, менше, ніж один відсоток, то вони можуть на них не зважати. Суспільство повинно на це негативно реагувати. Якщо люди запитуватимуть: «Чому у вашій програмі нічого про це немає, чому ви не внесли в закон про доступність виборчих дільниць?» — коли це стане важливим для всього суспільства, тоді ці проблеми буде вирішено дуже швидко. Коли інклюзивна освіта буде суворо запроваджена законом, тоді через сидіння за партою з людиною, котра має особливі потреби, пройдуть усі. І тоді потім роботодавець, який навчався в садочку, школі та інституті з такою дитиною, не матиме бар’єра, коли прийматиме на роботу таку людину. Тому нам варто починати з влади і будь-якої структури, яка орієнтована на потреби споживача, громадянина, а не на задоволення своїх інтересів. Тобто загальна проблема України — суспільство, яке не орієнтоване на людину.

Алла ПЛАХТІЙ, студентка ІІІ курсу Інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького:

— У середу черкащан несподівано намочив дощ. Люди без парасольок цього разу не тікали від нього, як завжди, і, напевно, навіть були раді, що не ховали облич під кольоровими нейлонами. Це вразило. Я теж була без парасольки. Змокла, але не поспішала. Дощ ніби очистив душу міста. За весь день ніхто жодного разу не нарікав на погоду. Ще я зрозуміла, що люблю своє місто. Тиждень тому повернулася зі Львова, і сталося те, чого раніше не бувало — я відчула повітря Черкас. Була рада проїхати традиційною жовтою маршруткою звичним, як завжди, рейсом. Я вперше не вловила буденності міста. Та й досі вже не знаю, де поділася та буденність. Кожен день — ніби маленька історія, яку навіть можна буде потім розповідати маленьким мешканцям міста через десятки років. Здається, я загубила буденність назавжди. А може, її остаточно змив дощ?..

Олексій ЮРІН, поет:

— Для того щоб відчувати душевний комфорт, треба відсторонитися від світу або хоча б від негативу. До кардинальних заходів я поки не вдаюся. Обмежуюся позитивним сприйняттям дійсності. Адже «бытие определяет сознание». Намагаюся поменше дивитися телебачення і читати новин із шокуючими заголовками. Тому хороших новин і вражень у мене зазвичай більше. Цей тиждень не став винятком. Мені дуже приємно, що «Мистецький марафон», який я започаткував у Черкасах і в якому беруть участь письменники й музиканти, триває і набирає обертів. Дедалі більше людей долучається до мистецтва. Нещодавно був дуже вражений роликом на Youtube під назвою «Кругообіг добра в природі». Упевнений, що кожен із нас може бути колосальним джерелом позитивної енергії та може створювати навколо себе сонячну ауру. Тоді і світ стане кращим.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати