Перейти до основного вмісту

Чому народи сваряться?

20 травня, 00:00

Для кращого порозуміння пропоную: 1) святкувати Новий рік і Різдво Христове в один день; 2) розробити міжнародний алфавіт; 3) відкоригувати кількість днів у місяцях та їхнє найменування.

Зверніть увагу на те, що святкування дня народження Ісуса Христа, сина Божого, відбувається 25 грудня одного року (католики) і 7 січня наступного року (православні), за нині чинним Григоріанським календарем. Але ж це нонсенс. Адже Ісус Христос народився одного дня. Якого? Американський учений Стівен Джей Гоулд у своїй книжці «Питання про тисячоліття» пише, що Ісус Христос народився 25 грудня 753 року. Святкування обрізання на той час відбувалося восьмого дня після народження Хлопчика. Для Ісуса Христа воно збіглося з 1 січня римського календаря, коли настав Новий рік. У VI ст., за часів Папи Іоанна I, літочислення вів монах Діонісій Малий, він і запропонував вважати першим роком нової ери день обрізання, а не день народження Ісуса Христа. Це була очевидна помилка, яку, на жаль, до цього часу ніхто не виправив.

Тепер про святкування Нового року. З астрономії відомо, що Земля за рік (тобто за 365 діб) здійснює повний оберт навколо Сонця. При цьому світловий день поступово зменшується до 8 годин (2000 року це триватиме до 19 грудня). Потім відбувається сонцестояння, тобто довжина світлового дня не змінюється протягом 19, 20, 21, 22, 23-го, і лише 24 грудня світловий день збільшиться на одну хвилину, а це означає, що Земля почала новий оберт. Це й буде Новий рік. Його і треба зустрічати і святкувати. Не варто дорікати Юлію Цезарю та Григорію ХIII, що вони не помітили, а може, й не знали про обертання Землі. Проте Господь Бог, відправляючи свого сина на Землю, достеменно знав про обертання Землі і послав його саме першого дня початку нового оберту Землі. Отже, день народження Ісуса Христа – Різдво Христове — збігається з Новим роком (початком оберту Землі), і святкувати їх потрібно в один день. Якщо православні і католики святкуватимуть Різдво Христове і Новий рік в один день, то це сприятиме порозумінню між ними.

Бажано підготувати міжнародний алфавіт. Адже арифметичні цифри єдині, і всі їх розуміють. Із часом і букви нового алфавіту всі розумітимуть і всі ними користуватимуться. Розумію, що це досить складно, тому спочатку бажано розробити три алфавіти: євро-американський – для європейських та американських держав і народів; афро-азіатський – для азіатських та африканських народів і держав; східний – для східних держав і народів, які користуються ієрогліфами.

Нові алфавіти сприятимуть порозумінню між народами і державами, спроститься друкарська справа тощо. Із часом можна буде запроваджувати єдині назви, на зразок: готель, авто, космос тощо.

Доцільно внести зміни і в кількість днів у місяцях, максимально вирівнявши їх, а писати їх у міжнародній транскрипції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати