Чому влада України повинна бути президентсько-парламентською
На мій погляд, нашій державі не можна ще довго бути парламентською, бо минуло всього 22 роки відтоді, як ми стали незалежними, а до того звикли до керівництва генсекретарем ЦК КПРС. Жодна держава колишнього Союзу не стала парламентською, навіть Грузія, хоча там найкраще вирішено питання державної корупції.
Я звертаюся до всіх депутатів: припиніть «безглузду» діяльність, причому раз і назавжди. Ви всі є вибрані простими людьми як наймудріші особи. Усі проекти документів, котрі мають ухвалити як закон чи постанову, повинні опрацювати досконало відповідними комітетами, до складу яких входять як регіонали, так і опозиціонери, і додаткові зміни під час розгляду проектів законів чи постанов можуть бути надзвичайно рідкісними.
Президенту України необхідно кожного місяця (наприклад, на майдані Незалежності перед людьми, котрі приїхали з усіх регіонів України) здійснювати звіт про виконану програму розвитку України попереднього місяця, а також говорити про план на наступний. Доповідь президента повинна бути складена на підставі таких аспектів управління: планування, організація, мотивація і контроль. Усі плани виконання бюджету, результати виконання повинні бути продемонстровані як в Інтернеті, так і по телебаченню, причому треба показувати і організаційні схеми, виконання планів. Щомісяця мають демонструвати мотиваційну діяльність, а саме суми коштів, котрі виплачували як зарплату всім людям, котрі задіяні у виконанні бюджетів. Також кожного місяця президент повинен розповідати про контроль щодо виконання планів та його результати. Ця президентська щомісячна доповідь, по-перше, зобов’яже гаранта тримати під постійним контролем як виконання бюджетних планів, так і використання грошей. По-друге, це повинно зменшити кількість опозиціонерів. Щомісяця аналогічно повинні здійснювати доповідь адміністратори обласних центрів, а ще мери міст та голови сіл. Це також різко зменшить корупцію.
Якщо українська влада згодиться на проведення таких зустрічей президента з простими людьми, я запропоную конкретну схему доповідей, котрі, по-перше, змушені будуть ознайомитися з фактичним плануванням діяльності уряду та фактичним виконанням планів; по-друге, буде реальне фінансування для виконання планів та фактична витрата грошей.
Отже, депутати Верховної Ради, прошу вас об’єднатися на колектив мудрих людей. А якщо президента України виберуть не з бізнесменів, а твердого політика, і Кабінет Міністрів буде підпорядковуватися йому, а більшість працівників Адміністрації Президента будуть порядними людьми, і президент буде на майдані Незалежності звітуватися досить точно перед громадянами України — корупція буде різко знижена.
Ось чому влада України повинна бути президентсько-парламентською.
Ігор ДРІБНЮК, технічний директор, ВАТ «Іскра» 1995—2000 рр., Львів