Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

До питання про рідну мову

05 січня, 00:00

У «Дні» №236 було опубліковано лист Віктора Качула «Особливості Всеукраїнського перепису в Кримській автономії» . На жаль, невідомо, з чиєї ініціативи і з якою метою для перепису населення України було взято питання часів радянської імперії, яка хотіла з усіх народів СРСР утворити «єдиний радянський народ». Для обґрунтування цього вже в підсумках перепису населення СРСР 1959 року вказувалося: «Понад 10 мільйонів людей неросійської національності назвали своєю рідною мовою російську. Поступово зближаються національні культури та зміцнюється їхня інтернаціональна основа. Виникають загальні риси в духовному обличчі і психології людей різних національностей. У результаті цього все виразніше виступають риси сформованої в СРСР нової історичної спільноти людей — радянського народу».

З огляду на те, що СРСР розпався і питання про створення «єдиного радянського народу» поринуло в небуття; що, за даними ЗМІ, питання про рідну «російську мову» незрозуміле багатьом і використовується російськими шовіністами в Криму для розпалення міжнаціональної ворожнечі; що при цьому здiйснюється елементарне підтасування, коли людям не показують, що записали до анкети, — з огляду на все це буде цілком нормально при опублікуванні результатів перепису питання про рідну мову опустити. Досить вказати національний склад, володіння державною мовою, російською та іншими мовами. А питання про «рідну мову» хочуть використовувати як «яблуко розбрату» сили, ворожі як Україні, так і Росії.

Нещодавно по радіо «Свобода» почув цікаву думку росіянина: «Усі, хто нацьковує українців на росіян, — агенти українських націоналістів, тому що роз’єднують народи». Думаю, що всі політичні партії і ЗМІ Росії (хоча їхня політика йде не на користь Росії, що зрозумів Володимир Путін) усе-таки не можуть бути цими агентами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати