Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Гастролі, маршрутки і подарунки з панського плеча

Житомиряни завжди знаходять сили творити і сприймати культуру
18 березня, 00:00

З приходом весни у Житомирі ще наочніше оголилися всі «переваги» нинішньої комунальної системи — двірники не поспішають прибирати сміття з вулиць і дворів, а тепловики неквапно (по кілька штук у місяць, починаючи з жовтня) міняють труби на окремих ділянках трас, залишаючи іноді цілі квартали багатоповерхівок на день-два без тепла. На сітілайтах чим далі, тим більше портретів нинішніх парламентарів від різних політичних сил з вітаннями то чоловікам, то жінкам — місцеві гострослови з цього приводу кепкують, що скоро в область мисливці за мандатами будуть злітатися зграями, як птахи з вирію. Місцева влада з телеекранів, радіо і підвідомчих шпальт запевняє, що вона — за людей, за їхнє добро і щастя. Навряд чи більшість жителів області цьому вірить, і чим більше представники вищої влади загарбують під себе різні суспільні багатства, тим більше люди розуміють, кого вони обрали. Разом з тим городяни ходять на концерти, в театр, на виставки — потяг до вічних цінностей вбити дуже важко.

Петро ДАЦЕНКО, директор Житомирської обласної філармонії, кандидат мистецтвознавства, доцент:

— Справи у філармонії, вважаю, йдуть непогано. У нас проводиться багато концертів, буквально недавно виступали такі знані колективи, як Національний симфонічний оркестр України під керівництвом Володимира Сіренка, Національна капела бандуристів, столичний хор «Хрещатик». З 18 по 20 березня у нас проводитиметься Міжнародний фестиваль імені Святослава Ріхтера, уродженця нашого міста. Плануються також концерти камерного оркестру «Київські солісти», симфонічного оркестру з Рівного, Національного естрадно-симфонічного оркестру під управлінням нашого земляка Сергія Свінціцького, виступи відомих піаністів і вокалістів. Ми робимо також обмінні гастролі — у нас був Волинський народний хор, а в Луцьк їздив Поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок». Там виступатиме і академічний хор «Орея», а в нас — камерний оркестр «Кантабіле» з Луцька. З Тернополя чекаємо ансамбль пісні і танцю «Надзбручанка». У квітні весь артистичний склад філармонії, а це 200 чоловік, виїде на гастролі у Кіровоград. І то є філармонійне життя, яким воно має бути.

Проводимо також ремонт приміщення філармонії — і ззовні, і всередині, що давно вже не робилося. Керівники області обіцяють, що цього року роботи буде закінчено. Зараз головне — привести в порядок залу, сподіваємося, що все буде добре.

Ми також багато концертуємо по області — в райцентрах і селах. Нам необхідно заробляти, бо бюджетні гроші йдуть лише на заробітну плату і оплату енергоносіїв, усе решту — від олівця до користування телефоном і вивозу сміття — потрібно оплачувати самим. Але плата за відвідування наших концертів залишається дуже невеликою — від 10—20 грн. на дитячі концерти, для пенсіонерів, студентів — до 30—50-ти грн. для решти. Проте, мабуть, її доведеться підвищувати.

Віталій КІЧКІРУК, заступник голови секретаріату Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив», член правління житомирського міського осередку:

— Вважаю, що позитивом, який спостерігається у країні, є наміри ввести систему для забезпечення виключно особистого голосування у Верховній Раді. Хоча, як бачимо з результатів голосування народних депутатів, більшість з них цього не бажає. Негативом є те, що Міністерство освіти, науки, молоді та спорту практично не врахувало пропозицій нашої та інших молодіжних організацій щодо закону «Про вищу освіту».

У Житомирі новий мер Володимир Дебой, коли йшов на вибори, обіцяв скасування ліфтових карток. Зараз є рішення міськвиконкому: якщо 50% мешканців якогось під’їзду будуть проти таких карток, то їх скасовуватимуть. Але одночасно готують введення абонементної плати за ліфти в розмірі 50 коп. з кожного квадратного метру певного помешкання. Виходить, що з двокімнатної квартири треба буде платити приблизно 20 грн., трикімнатної — 30 грн., хоча незрозуміло, яким чином площа житла пов’язана з поїздками у ліфті. Виходить, мер обіцяв скасувати картки, але фактично плата за користування ліфтом залишиться на тому ж або й більшому рівні.

Дмитро ТКАЧУК, голова Житомирського осередку всеукраїнської громадської організації «Демократичний альянс»:

— У нашій п’ятиповерхівці мешканці прийшли до рішення створити об’єднання співвласників будинку, бо набридли обдерті стіни, побиті вікна. Адже ЖЕК нічого не робив. Тобто люди готові об’єднуватися і щось робити самі. Причому активність виявляють не тільки люди похилого віку, як буває звичайно, але й молоді, які кажуть: ми ростимо своїх дітей, тому турбуємося про їхнє майбутнє.

Щодо суспільних справ, то наша організація намагається спонукати людей до активного впливу на владу різними законними методами. Ми підбираємо експертів, які знають, як вирішувати проблеми, вносити альтернативні пропозиції. Це дає змогу активізувати певні прошарки людей в боротьбі за свої права. Бо багато хто не знає відповідних законів і процедур.

Олена ГАЛАГУЗА, журналістка, телеведуча, Житомир:

— У масштабі України погано, що Антимонопольний комітет не вживає жодних заходів проти зростання цін на пальне. Уряд ніби встановив певний ціновий коридор, але потім прем’єр сказав, що Кабмін не буде жорстко контролювати його виконання... Переконана, що нинішній владний режим наживається на людях за рахунок підвищення цін не тільки на пальне, тому що воно призведе і до подорожчання інших товарів, насамперед продуктів харчування. То про які реформи, озвучені владою, може йтися?

Погано, що у Житомирі підвищують ціни на проїзд в електротранспорті і маршрутках — це вплине на багатьох людей і на мене як пересічного жителя теж, тому що я цими видами транспорту користуюся щодня. Впевнена, що підвищення цін не вплине на підвищення якості перевезень — багато маршруток виходять в рейси в поганому стані, в деяких не працюють спідометри. Є машини з тріснутими стеклами, що може бути небезпечно для людей. Водії курять у машинах, свяряться з пасажирами.

До хорошого я зараховую те, що змогла відпочити після хвороби, недавно повернулася після лікування, зараз почуваю себе краще. Думаю, що в Житомирі активізувалась культурна сфера (в Україні теж) — проводяться різні концерти, виставки, планується, наприклад, приїзд рок-групи «Серьга».

В передчутті парламентських виборів дуже активізувались політики, які стали часто приїжджати до області. Як завжди, вони терміново стали благодійниками, роздають подарунки. Деякі знають, що вони не пройдуть по партійних списках, тому, наприклад, спікер ВР Володимир Литвин за місяць третій раз відвідує Житомирщину. Щось з їхнього панського плеча перепаде звичайним людям.

Днями я спілкувалася з 19-річним хлопцем з Харцизька Донецької області, він каже: «Ми любимо Віктора Януковича, тому що той нам зробив дороги». Я йому — а те, що дорожчають продукти, не хвилює? Він потупив очі і нічого не зміг сказати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати