Перейти до основного вмісту

Художники «відновили» Волинь

08 липня, 00:00

Мальовничі пейзажі Волині споконвіків захоплювали митців. Тут не лише неповторні природні ландшафти, тут пам’ятки історії, століттями створювані людською думкою, серцем, руками.

В Острозькій академії відкрилась виставка робіт пленеру — живопису на відкритому повітрі — на тему «Історичні та природні перлини Рівненщини». Напередодні, протягом двох тижнів художники з усієї України та навіть Польщі і Мексики жили і творили в Острозі. На полотнах, виставлених у Студентсько- викладацькому храмі Острозької академії, замок князів Острозьких, Луцька і Татарська вежі та, звичайно, Острозька академія. Серед картин особливо виділяється твір Василя Мартинчука «Крик зеленої птахи», який, по суті, не є пейзажем. Ця картина розповідає про трагічну долю Ельшбети Гальшки княжни Острозької, першої фундаторки Острозької академії, протягом усього життя відданої острожанам і Острогу. Сюжет роботи навіяний зворушливими переказами про Гальшку, які автор почув у місті.

«Роботи митців відновили у нашому сприйнятті унікальність історичних та природних пам’яток Волині як перлин насамперед нашої духовності, що затерлися і стали звичними для нас. Ми вкотре переконуємося, які неосяжні можливості відкриває художнику пленер. Подивіться, ці картини насичені світлом, повітрям, вони дихають, переливаються сотнями відтінків», — говорить директор Музею історичної спадщини Острозької академії, співорганізатор виставки Ярослава Бондарчук. Справді, кожне полотно переносить глядача у такий близький і водночас далекий від нашої буденності світ краси волинської землі, нагадує про величну історію і переконує у не менш величному майбутньому цього краю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати