Лятошинський єднає!
У Ворзелі відбувся Перший музичний марафон«Лятошинський єднає» — під такою назвою у Ворзелі у рамках Міжнародного музичного фестивалю «Київ Музик Фест 2018» відбувся Перший музичний марафон.
«Подія історична, оскільки вперше за свою історію «Київ Музик Фест» вийшов за межі Києва. Ми вирішили започаткувати таку акцію з нагоди 50 роковин відходу митця у засвіти», — зауважив натхненник цього заходу Євген ПЕТРИЧЕНКО, композитор, директор ворзельського Будинку творчості композиторів.
Музика звучала на двох майданчиках. У концертній залі ім. Бориса Лятошинського ворзельського Центру культури Ростислав Федина виконав кілька творів класика. На літній сцені Ансамбль ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики під диригуванням Ігоря Андрієвського виконав баладу для симфонічного оркестру «Гражина» Лятошинського. Були також виконані твори «Поминальна симфонія» Кармелли Цепколенко, «Величальна князю Володимиру» для мішаного хору та оркестру Олександра Козаренка і «Антитези» — симфонія №3 на вірші Ліни Костенко для сопрано, хору та оркестру Євгена Петриченка.
«Дуже подобаються заходи, які відбуваються не лише у великих культурних центрах, а в маленьких містечках. У Ворзелі на природі зовсім інакше відчуття музики, єднання, спілкування різних людей. Добре, щоб це стало традицією в Україні», — поділилася враженнями композитор Кармелла ЦЕПКОЛЕНКО.
«Щоразу «Київ Музик Фест» набуває інших форматів. Ми хочемо, щоб призабуті імена композиторів знали не лише люди, причетні до музики, а й широкий загал. Лятошинський — основоположник сучасної української композиторської школи ХХ століття! Ворзель не єдине селище в Україні, де творили видатні композитори. У Кам’янці, що на Черкащині, — творив Чайковський, у Сонцівці (Донеччина) — Прокоф’єв, в Устилузі, на Волині — Стравинський...
У Будинку творчості у Ворзелі композитори писали музику, мистецтвознавці — книжки. Ми намагаємось відродити Будинок творчості. Шукаємо інвесторів, які бодай відродять частину того, що було, так, щоб Будинок запрацював», — сказала Леся ОЛІЙНИК, проректор Національної музичної академії України.
«Геніальна музика Лятошинського впливає на емоції, душу. Яка густа музична і філософська фактура. Розкішний твір Кармелли Цепколенко. Дуже цікаве поєднання у музиці Євгена Петриченка авторських текстів, які лягають на інтонаційне підгрунтя фольклору. Асоціація з геніальним твором Ківи на слова Тичини. Враження від музики і природи об’єдналося в єдине ціле — неначе в раю побувала», — поділилася враженнями Софія МАЙДАНСЬКА, член Спілки письменників України.
На закінчення Першого музичного марафона у Ворзелі пролунав «Заповіт» на слова Тараса Шевченка для хору та оркестру Бориса Лятошинського. Це було могутнє виконання, у якому сплелись велична музика і геніальні слова під блакитним осіннім небом...