Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Не треба нас розділяти»

09 жовтня, 00:00

Напередодні виборів Президента України, на мій погляд, штучно почали ділити Україну на Східну та Західну, гадаючи, що, розділяючи народ України, ті чи інші кандидати в президенти здобудуть додаткові голоси.

Хто та навіщо штучно послаблює Україну, мені незрозуміло. По-перше, замовчується, що в Німеччині — одна німецька мова, але діалекти різних земель незрозумілі, є й релігійний поділ. Є католики та є протестанти, є різниця в політичних симпатіях і антипатіях між Сходом і Заходом. Але в Німеччині ніхто не залякує німців розколом держави на Схід і Захід.

У Китаї також китайська мова різних провінцій незрозуміла для цілої китайської нації. І знов ніхто не залякує китайців поділом країни на стільки провінцій, скільки є діалектів.

Ніхто не поділяє «русских» у Росії, хоча там офіційно визнається три «русских наречия»: північне, середньоросійське і південноросійське, а тільки на Європейській частині Росії більш як 30 «русских» говорів. Більше того, «русский народ» має шість субетносів (Л. Гумільов): москвіти, донські козаки, сибіряки (як казав В. Астафьєв, «русские» Сибіру на 50% вихідці з України), помори, селяни північно-східні, селяни південно-східні (або сердюки — тобто русифіковані українці). Л. Гумільов не включав кубанських козаків до «русского» етносу, бо це український етнос. І що, у Росії хтось пропагує поділ Росії на шість-сім держав, де живуть різні субетноси «русского» народу? Ні!

То чому ж це робиться в Україні? Кому це вигідно? А вигідно це ворогам слов’янства — поділяй і володарюй. Українці та росіяни в Україні живуть мирно, розуміють одне одного без перекладача. А зараз, коли «русские» у Росії стрімко вимирають і вироджуються, як і українці й росіяни в Україні, пропагувати поділ — це злочин проти слов’янства. Недоброзичливці слов’ян замовчують демографічну катастрофу східних слов’ян, які можуть практично зникнути ще в першій половині ХХI ст.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати