Не варто поспішати...
Та це так, до етичного боку міркувань автора.
А щодо суті цих міркувань пропоную таке.
Не міг би шановний Ю. Михайлов назвати якусь подію, яку історики датували б НУЛЬОВИМ роком від Р.Х.? Або нульовим до Р.Х.? Не варто займати газетну площу наведенням переліку значних історичних подій, датованих з високою імовірністю і першим роком до Р.Х., і першим роком від Р.Х. У житті Ісуса Христа не було нульового року (і не було нуля на озброєнні вчених під час Нікейського собору в 325 році від Р.Х.), і один рік виповнився Йому, якщо вважати, прости, Господи, від 01.01, першого січня ДРУГОГО року від Різдва Христового.
Дуже добре пам'ятаю, як учителька історії Е.І. Тув намалювала на чорній класній дошці великий хрест — перехрестя осей — і на вертикальній осі позначила поділки-роки. Вгору і вниз від точки перехрестя, тобто, як тоді казали, відповідно до указу Раднаркому, до н.е. і н.е. Саме ця точка і є «0». Точка, а не рік, оскільки тоді в першому тисячолітті був би 1001 рік.
Цифри зачаровують. Зміна одиниці на двійку з трьома нулями у датах власного життя вражає сильно. А втім…
Доживемо до 31 грудня 2000 року і зустрінемо нове століття і тисячоліття.
ВІД РЕДАКЦІЇ. Тема зміни тисячоліть викликала серед читачів «Дня» великий інтерес. Після публікації у нас 31.12.99 р. та 14.01.2000 р. двох різних точок зору на точну дату настання ХХI століття, до нас продовжують надходити відгуки. Публікацією одного з них — Аркадія Мітькова (Київ) — ми завершуємо дискусію, надаючи читачам і авторам «Дня» право самим визначитися, в якому ж тисячолітті і столітті вони живуть сьогодні.
Випуск газети №:
№10, (2000)Рубрика
Пошта «Дня»