Політична мужність і політична воля — рідкісні поняття у наш час
1. ЮРІЙ ШАПОВАЛ «ЧИ БУВ МИКИТА ХРУЩОВ «ШАХРАЄМ НАЙВИЩОГО ГАТУНКУ»? (№36).
— Матеріал Юрія Шаповала розкриває таке рідкісне (особливо в наш час) поняття, як «політична мужність». Вчинок Микити Хрущова — доповідь про «культ особи» на ХХ з’їзді КПРС — попри всю величезну суперечливість його політики, є прикладом мужності. І політичної, і особистої! Сам Хрущов, можливо, і не усвідомивши цього, зробив перший крок до самоочищення радянського суспільства.
2. ІГОР СЮНДЮКОВ «САМОСПАЛЕННЯ ПЕРЕД ХРАМОМ» (№35).
— Лейтмотив статті — український народ пережив і досі переживає багато трагедій. На проникливі судження про духовні муки Миколи Гоголя здатен лише той, хто сам пройшов дуже важкий, але благотворний шлях морально-духовного розвитку, тому роль автора у виборі характерних епізодів діяльності М. Гоголя очевидна. І. Сюндюков показав, як шляхетний і системно «озброєний» український дух Гоголя повстав проти царської деспотії та російського шовінізму тих часів, а також те, якої духовної боротьби нам сьогодні не вистачає, щоб вилізти із трясовини сірості, невігластва та непрофесіоналізму.
3. ВІКТОР ЗАМ’ЯТІН «ПРОЗОРІСТЬ» З ПІДТЕКСТОМ» (№32).
— Віктор Зам’ятін об’єктивно пише про візит Мадлен Олбрайт, про переваги та недоліки нашого зближення з Росією. З ним можна погодитись майже в усьому. Два боки має кожна медаль, а ідеальне буває лише у Бога. А поки що Україні доводиться, зціпивши зуби, слухати нудні повчання вже двох «старших братів». Що поробиш — таке життя!
4. КЛАРА ГУДЗИК «П’ЯТЬ РОКІВ ПОЛІТИЧНОЇ АНАФЕМИ» (№34).
— Клара Гудзик чудово показала, що Російська православна церква була й залишається елементом Російської імперії. Те, що Московський патріархат мусив одягти в Україні маску Української православної церкви, суті не міняє. Більшість православних в Україні купилися на цей трюк, так само, як колись українці купилися на більшовицьку вивіску «Українська РСР у складі Союзу братніх народів». І в обох випадках проілюстрували відоме прислів’я: «Чому ми такі бідні...»
— Дійсно цікаве «соло» давнього друга Л. Кучми, який, щоправда, каже, що він «давно вже ніякий не радник Президента» і що той «може мене вислухати, але слухати й прислуховуватися — це різні речі». При цьому Володимир Павлович резонно зауважує, що «робота та конкретні результати набагато важливіші й доказаніші за будь-які слова». Залишається лише додати: чи потрібні тут іще слова? Ні, і повторимо за В. Горбуліним: «Потрібна лише політична воля!» А це вже більше, ніж симптом...
Листів із визначенням найцікавіших публікацій четвертого тижня — з 26 лютого по 2 березня — ми чекаємо від вас до 11 березня. Сподіваємося, що передсвяткові клопоти чоловіків не завадять їм поділитися з нами думками щодо нашого інформаційного продукту. Як і нашим читачкам, яких ми щиро вітаємо з їхнім святом — Міжнародним жіночим днем. Нагадуємо нашу адресу: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: master@day.kiev.ua з поміткою «Топ «Дня». Не забудьте вказати свою адресу й телефон.
Випуск газети №:
№44, (2002)Рубрика
Пошта «Дня»