Перейти до основного вмісту

«Позитив треба дарувати одне одному самотужки»

На чиновників рівненці не сподіваються
16 березня, 00:00

Настання весни, нові проекти, на які надихає все навколо... Таким запам’ятався тиждень, що минає. Водночас дедалі відчутнішою стає передвиборча боротьба, а ініціативи, озвучені на рівні держави, не сприймаються як щось реалістичне... Про те, що хорошого і що поганого відбулося останнім часом, читачам «Дня» розповідають експерти з Рівненщини.

Олександр ХАРВАТ, фотохудожник:

— Нещодавно повернувся додому з Індії. Мандрував країною впродовж 17 днів. Це вже друга моя подорож до Індії. Побачив чимало цікавих місць, побував на тамтешньому весіллі. Ця країна дивує своїми контрастами: бідністю частини мешканців (дивлячись на них, думаєш, що в Україні не все так погано), заможністю інших. Водночас Індія має значний економічний потенціал, розвивається наука. Нині готую фотовиставку за матеріалами цієї мандрівки. Перебуваючи за кордоном, завжди хочеш додому. Натомість, повернувшись в Україну, окрім радості, відчув, наче потрапив під холодний душ. Така асоціація з’явилася, коли подивився новини, зокрема політичного життя. За час перебування в Індії я від цього відвик. Ще один нещодавній позитив — відзначення 8 Березня. Це свято жінок і весни. Не хотілося б, щоб і його політизували. Хоча ситуація є традиційною. Не бачу нічого поганого в тому, щоб вітати дружин, доньок, матерів.

Микола ФЕДОРИШИН, директор культурно-археологічного комплексу «Пересопниця»:

— Розпочали підготовку до проведення археологічного гранд-фестивалю «Русь Пересопницька». Такий захід на теренах України відбуватиметься вперше. Фестиваль триватиме впродовж 19—20 травня на базі культурно-археологічного комплексу «Пересопниця». Його учасниками стануть історичні реконструктори з різних куточків України, а також Польщі. Окрім поєдинків, вони демонструватимуть масовий штурм фортеці. Під час фесту також заплановано провести показові розкопки. Археологи працюватимуть неподалік церкви. За тим, як виявляють віковічні знахідки, зможуть стежити всі охочі. Тим часом окрасою фестивалю буде історична легенда. Її основою стане весілля князя Ярослава Осмомисла з донькою князя Юрія Долгорукого. Вони побралися 1150 року. А весілля гуляли саме в Пересопниці. І це було символічно: річ у тім, що тут відбулося підписання мирного договору між князями. Власне, ми й відтворюватимемо це весілля. Окрім того, під час фестивалю триватимуть виступи етногуртів.

Із позитиву ще хотілося б зазначити те, наскільки відкриття культурно-археологічного центру «Пересопниця» вплинуло на місцевих мешканців. Заклад розпочав роботу в кінці серпня минулого року. Нагадаю, його спорудили до 450-річчя української Первокниги — Пересопницького євангелія, яке дописали саме на цій землі. По суті, за півроку місцеві мешканці зрозуміли, що таке туризм і наскільки він здатний вплинути на життя населеного пункту, який ще нещодавно вважали депресивним.

А щодо негативного, то назву лишень питання транспортного сполучення із Пересопницею. Адже людям, які не мають власного авто, іноді незручно дістатися сюди. Нині обласна влада шукає шляхи вирішення цієї ситуації.

Юрій ДЮГ, блогер:

— Весна та свято 8 Березня надихнули рівненських фотографів до створення виставок світлин. У Рівному майже одночасно відкрились три експозиції молодих фотографів, присвячені жінкам. Я відзначився у одній із них як фотограф та автор віршів. Чи залишились задоволені такою увагою жінки? Принаймні, 8 Березня — так. Адже чоловіки з букетами тюльпанів у цей день заполонили все місто. Втім, весна приносить не тільки радісні нотки. Сходить сніг, а разом із ним асфальт: подекуди в центрі міста починає руйнуватись навіть те покриття, яке ремонтували кілька місяців тому. Відповідно кількість претензій рівнян до міської влади аж ніяк не зменшується. Словом, позитив і приємні новини треба дарувати один одному самотужки, бо від чиновників такого годі й чекати.

Тарас ЖОВТЕНКО, кандидат політичних наук:

— Із останніх подій, що відбулися в Україні, відзначу нові соціальні ініціативи, які озвучив Президент. Позитивним є вже те, що ці проблеми проговорюють. Водночас хотілося б реалістичних підходів до їх вирішення. Власне, ці питання не є новими. Майже в такій же формі їх озвучував попередній Президент. Тому виникає запитання, наскільки реальне втілення цих соціальних ініціатив. На сьогодні вони звучать уже в контексті передвиборчої боротьби.

Згадаю також про питання рефінансування боргу України перед МВФ. Нині старі кредити хочуть гасити за рахунок нових, які беруть в одного й того ж позичальника. Звісно, цього до позитиву не віднесеш.

Із міжнародних подій зазначу вибори президента в Російській Федерації. У відносинах із цією державою Україну чекають зміни і, очевидно, не в кращий бік. Політика Росії буде більш жорсткою. Та це зумовлено якраз внутрішньою і зовнішньою політикою нашої держави.

Негативом вважаю і загострення ситуації на Близькому Сході. Маю на увазі Іран та події, що відбуваються навколо нього. Викликає занепокоєння заява Ізраїлю щодо воєнної операції проти цієї держави. В результаті це призведе до розбалансування нафтового ринку, що вплине і на Україну.

Руслана НАЙКО, в. о. директора комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх«» Рівненської обласної ради:

— На Рівненщині завершується другий сезон спортивно-інтелектуальної гри «Сімейні перегони». За умовами цього проекту його учасниками можуть стати родини-команди з усієї області. Вони змагаються у спритності та інтелектуальних силах. Сімейні перегони відбуваються вже другий рік поспіль. І приємно, що нині вони стали більш масовими. Переможці спортивно-інтелектуальної гри отримають у подарунок квитки на Євро-2012, а діти матимуть путівки в «Артек». З позитиву зазначу те, що останнім часом команди-учасники «Сімейних перегонів» активізувалися. Можливо, це вплив весни. Як на мене, люди почали більше займатися оздоровчою фізкультурою, поменшало інертних і байдужих. Звісно, це добре. Негативу за усім хорошим, що відбувається навколо, не помітно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати