Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про розвиток самобутності треба подбати нам самим

02 вересня, 00:00

Вітаючи всіх освітян, учнів і студентів із Днем знань та щиро бажаючи всіх гараздів, не можу оминути увагою проблему, яку досі не вирішено за 20 років незалежності й від вирішення якої залежить доля України, як вона складеться. Ідеться про розвиток самобутності націй і народів України та формування особистості кожного з нас, громадян України.

На жаль, ми часто-густо забуваємо про статтю 11 Конституції України, за якою держава сприяє розвиткові мовної, культурної, релігійної та етнічної самобутності всіх націй і народів України. Однак ми маємо розуміти, що про розвиток самобутності, якому держава лише сприяє, треба подбати нам самим, кожному з нас, через формування особистості, насамперед в єдності з розвитком самобутності нації, народу, до якого ми належимо.

Як слушно наголошує доктор філологічних наук, громадський і політичний діяч Анатолій Погрібний, узагальнюючи й підсумовуючи все, що було сказано про мову, «рідна мова — то не так та мова, якою індивідуумові з різних причин випало за життя спілкуватися (було б просто аморальним вирішувати це питання суто егоїстично), і навіть далеко не завжди мова мамина (бо скільки ж тих мам, кажу вам, відбилося од свого слова та й чад своїх скалічило!), як саме родова мова кожної людини, мова її роду, принаймні найближчих до кожної людини поколінь».

Побратими українці! Здолаймо гріх байдужості, зневіри та приреченості, прокиньмося, аби пізнати себе, свої джерела, нашу спільну відповідальність за те, що відбувається в державі, аби усвідомити значення для цього єдності нації та рідної мови, без якої немає нації. Тож шануймо нашу рідну мову, спілкуймося українською без марних сподівань на владу, бо для цього не потрібні якісь кошти, а лише наша воля! Шануючи та плекаючи нашу мову, переконуючи друзів, не забуваймо про право представників інших народів на розвиток мовної самобутності й відповідного формування особистості кожного громадянина, будьмо сприяти цьому, не забуваючи водночас, що державною мовою може бути лише мова титульної нації. В Україні це — українці, тож державна мова — українська.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати