Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Привід планувати графік самостійно»

Студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка — про переваги й труднощі вимушеного дистанційного навчання
01 лютого, 19:51

Вікторія КУДРЯШОВА, студентка Iнституту журналістики:

— Уже другий місяць я на «вимушених канікулах». Іду вулицею рідного Миколаєва, а назустріч — знайомі студенти з інших київських університетів. Усі знають, що в центрального вишу країни немає грошей на опалення, й немовби підморгують: «Байдикуєш?» Та куди там! Із моїм «синдромом відмінниці» намагаюсь перетворити деградацію в саморозвиток. І навіть коли дивлюсь серіали або читаю книжки, втішаю себе тим, що працюю на свою майбутню професію, адже обрала спеціалізацію «мистецька журналістика». Для прикладу, фільми збагачують візуальний ряд, наче перетворюючись на потенційну ілюстрацію для майбутніх матеріалів; з книжок виписую цитати, які дають поштовх до обмірковування нових тем. Звісно, я задоволена, що мій університет дослухався до зауважень студентів про «собачий холод» в аудиторіях, і тепер ми вчимося дистанційно. Та моя мама задоволена ще більше. Виклала світлину в Інстаграм, де ми разом, і підписала: «Дякую КНУ імені Шевченка за дистанційне навчання!»

А я ще давно хотіла подякувати Миколаєву за несподіваний новорічний сюрприз — ялинку майже за три мільйони гривень! Вона і те, як гарно цьогоріч облаштували Соборну площу, подарували миколаївцям святковий настрій. І музика грала зі смаком, українська, а не якась дешева «попса»! Серед жвавого натовпу на головній вулиці Миколаєва навіть можна було почути: «Нарешті в нас зробили щось нормальне!»     

А з нещодавніх подій, якими може пишатися вже не Миколаїв, а й уся країна, хотілося б згадати про бій Олександра Усика з латвійцем Брієдісом. Перемога українського боксера ще раз переконала, що Україна має надзвичайний потенціал у спорті. Ось тільки коли вже «нокаутуємо» супротивника на політичній арені?

Богдана СОКОЛОВА, студентка Iнституту високих технологій:

— Як на мене, досить складно однозначно оцінити дистанційне навчання. Така освітня практика відкриває чимало можливостей, але водночас створює деякі проблеми. Безперечною перевагою є відсутність чіткого графіка. Так, наприклад, вранці я маю змогу відвідати цікаву виставку, а ввечері опрацювати матеріал, який ми б мали розглядати на ранковій лекції. До того ж, навіть після виконання необхідних завдань у мене залишається достатньо вільного часу, щоб нарешті дістати свій довгий to do list і поступово втілювати його в життя: піти на тренування, прочитати «Важкі рішення» Гілларі Клінтон і підготуватися до екзамену з німецької. Також я розглядаю цей час як додаткову можливість знайти практичне застосування своїм знанням: зараз майже всі мої одногрупники працюють або ж проходять стажування за майбутньою спеціальністю. А для всіх охочих заглибитися у предмет кілька наших викладачів організували позапрограмний курс лекцій з органічної хімії. Але не все так просто, як здається на перший погляд, адже далеко не кожен вміє застосовувати принципи тайм-менеджменту на практиці, а навчання без чіткого розпорядку все одно частково сприймається як продовження канікул. Тож іноді доводиться докладати зусиль, аби встигнути надіслати роботу вчасно. 

Олена ГРАЖДАН, студентка Iнституту філології:

— Звісно, дистанційне навчання у КНУ змінює канву повноцінного відпочинку. Це привід нарешті не бути пасивним слухачем лекцій, а планувати графік самостійно. Адже дистанційне навчання — аналог онлайн-курсів, як-от EdEra, PROMETHEUS чи COURSERA. Тільки от шкода, що онлайн-лекцій немає: дуже багато викладачів КНУ ставляться до цього вороже, в той час як, наприклад, у Стенфорді усі лекції доступні онлайн і студенти витрачають 70% часу на самостійну підготовку. Отже, і я зараз розробляю для себе графік, вивчаю тайм-менеджмент. Звісно, не може не радувати велика кількість вільного часу: я і про екзистенційні речі думаю, і художні виставки, і театральні вистави відвідую. Вдома, окрім пошуку літератури та відповідей на запитання викладачів, попиваю чай під «Готель Гранд Будапешт» чи «Ла ла ленд». Велика кількість часу надає тобі такі омріяні можливості, що ти відразу хочеш робити усе. Втім, не варто забувати, що графік дистанційного навчання нам запропонували тому, що корпуси на ВДНГ досі не утеплені. Треба, аби адміністрація університету усе ж таки вирішила проблему глобально, хоча дистанційне навчання, як на мене, — ідеальне тимчасове її вирішення. Наразі я пишу публікації для студентського ЗМІ, беру участь у студентському самоврядуванні і ще не можу поки сказати точно, ким я буду працювати у майбутньому, бо філологія, яку вивчаю, надмірно «заточена» на наукову роботу. Останні фільми, які вразили, — «Список Шиндлера» та «Кіборги». Другий, гадаю, — поки що найкраще, що відбулося з українським кіно.

А з останніх новин на мене найбільше враження справила інформація про зимовий відпочинок Президента України та Генерального прокурора України на Мальдівах і Сейшелах. Прикро, що найвищі особи в державі не знають елементарної етики. Адже справа навіть не в законі, а, скоріше, у людяності й турботі про свою репутацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати