ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?
Об’єднання заради примирення?Минулий тиждень реципієнтам «Дня» запам’ятався, в першу чергу, святкуванням Дня перемоги та політичними колізіями. Чи сумісні ці два явища та до чого готується Крим — читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Українського національного комітету Міжнародної торгівельної палати:
— Позитивним є те, що намітилася тенденція до порозуміння та стабілізації політичної ситуації в країні. Хоча треба зазначити, що більшість підприємств пристосувалися до умов незручності і вже не звертають увагу на політиків, а просто системно працюють в надії на те, що політика не повинна впливати на їхню роботу. Нажаль, з кожним роком стає все менше ветеранів Великої Вітчизняної війни. Лише протягом останнього року померло більше 300 тисяч ветеранів. Наймолодшим ветеранам не менше 80 років. Сьогодні молоде покоління знає про ВВВ лише з кінофільмів та розповідей. Та радує те, що більшість молодих людей цей день вже сприймають як день пам’яті та шани.
Негативним є те, що окремі політики почали використовувати День Перемоги у власних інтересах. Схоже, що окремі політики взагалі втратили відчуття відповідальності за свої дії. Коли роз’єднуються ветерани не лише за переконаннями, (маю на увазі Радянську армію та ветеранів ОУН—УПА), а й за політичними поглядами. Вони йдуть ходою окремо: окремі з соціалістами, окремі з комуністами тощо. Це не нормальне явище. Вважаю, що спірні питання — це одне, але всі інші політичні структури повинні в цей день об’єднатися. Ще цього тижня звернув увагу на те, що вихідних в такій кількості робити не потрібно. Адже в час, коли йде посівна, підготовки до літніх відпусток, підведення підсумків першого півріччя, люди відпочивають. Це вибиває з ритмічної роботи як підприємства, так і керівництво в цілому. Останнє, що засмутило — аварія на шахті у Донецьку. Потрібно, щоб всі задумалися — чого коштує українське вугілля, і що його потрібно цінувати.
Валерій ЛЄСКОВ , секретар Хмельницької міської ради:
— Тиждень минув, наче один день. У підготовці й святкуванні Дня перемоги. Добре, що докрокували до 62-ї переможної весни єдині у 260-тисячному місті Герой Радянського Союзу Олександр Григорович Хабаров, кавалери чотирьох медалей «За відвагу» Петро Тимофійович Старцев і Григорій Сергійович Атаманюк та разом з ними ще 17806 ветеранів Великої Вітчизняної війни, серед яких 3514 учасників бойових дій і 3123 солдатські вдови. Погано, що серед них, наших визволителів, не довелося зустріти багатьох тих, із ким зустрічалися ще рік тому. На жаль, відлітають із журавлями...
Їхній, визволителів, настрій затьмарений подіями у Таллінні, відлуння яких почув увесь світ. Ми досі не поставили останню крапку на тій війні. Ні в Європі, ні в Україні. Однак на місцевому рівні й обласна, й міська влада роблять певні спроби для примирення наших батьків і дідів, які волею долі опинилися у різних окопах. Принаймні, на зустріч в обласній раді запросили ветеранів Великої Вітчизняної і УПА. І вони були разом в одній залі, а потім поїхали замовленими організаторами автобусами до військової частини, спілкувалися із нинішніми захисниками Батьківщини, сиділи разом за одним столом, на якому були солдатська каша і відповідний фронтовий атрибут. Не скажу, що були братні обійми, та ні сварки, ні з’ясовування стосунків не було...
Й оці події затьмарили всі інші (хороші й не дуже хороші), що відбувалися у країні та світі. Й оцінку всім значущим, звісно ж, дасть історія. Адже, як бачимо, навіть сьогодні та війна відлунює неоднозначними, суперечливими оцінками.
Валерій ПАВЛІВ , інженер (м. Сімферополь):
— Крим все-таки щорічно підтверджує звання міжнародного політичного центра. Ось і знову прийняте рішення провести в Ялті 24 — 25 травня самміт глав уряду СНД. Природно, що цей захід досить ефективний піар не тільки для України, але й для Криму, який має змогу представити свій курортний потенціал. І хоч для проведення засідання — обслуговування делегацій, транспортні витрати, квіти, канцтовари й сувеніри, а також медобслуговування — із кримського бюджету буде затрачене 250 тисяч гривень, кримський уряд сподівається, що ці витрати повернуться сторицею у вигляді прибутків від нових видів туризму й курортного обслуговування.
Але літо, що вже наближається, принесло й перші негаразди. У День Перемоги загорілася ділянка лісу в районі Алушти. Під час спалаху постраждав північний схил гори Аю-Даг. А у Феодосії йде кваплива підготовка до курортного сезону й вона стала причиною нещасного випадку. Як правило, у Крим літом з’їжджаються не тільки законослухняні громадяни зі всього СНД, але й компанії карманників, карткових шулерів, квартирних злодіїв, кватирників, пройдисвітів і аферистів. Наприклад, уже в Севастополі міліція арештувала молоду особу, яка пограбувала відвідувачку бару в центрі міста.
Випуск газети №:
№75, (2007)Рубрика
Пошта «Дня»