Перейти до основного вмісту

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

«Невизначеність породжує ризики»
15 липня, 00:00

Нестабільність нинішньої політичної ситуації та її вплив на економіку країни, партійні «рокіровки» та їхнє сприймання в різних регіонах України, відгомони чемпіонату світу з футболу — про це й багато про що інше в традиційній щотижневій рубриці «Дня».

Андрій БЛИЗНЮК, директор Національної асоціації розвитку торгівлі та сервісу:

Що поганого? По-перше, невизначеність фактично поглибилася і все тому, що політична ситуація негативно позначається на інвестиційному рейтингу. Політична невизначеність породжує політичні ризики. На сьогодні ця ситуація поглиблюється, що, відповідно дуже негативно позначається на інвестиційному кліматі. У нас члени асоціації зараз в основному займаються збільшенням фінансування інвестицій. Для них це — дуже велика проблема, бо політичні ризики зростають, і це позначається на умовах кредитування та фінансування. По- друге, дуже багато законодавчих проблем, які вимагають негайного врегулювання: це й ліцензії на продаж алкоголю, це й законодавство про ветеринарію, про санітарну службу, про захист прав споживачів. Усе це на сьогоднішній день просто нікому розглядати. А крім Верховної Ради, на жаль, ніхто на це вплинути не може. Ось дуже велика проблема, причому проблема навіть не стільки в тому, що ВР не працює, скільки в невизначеності. Незрозуміло, хто завтра буде прем’єр-міністром, відповідно, яка буде влада, які підходи до малого й середнього бізнесу, які будуть підходи до митниці, до податкової політики і до всіх інших питань, від яких залежить бізнес. Природно, бізнес старається якомога менше планувати, якомога менше робити, бо ми буквально зараз, власне, переходимо до двопартійної системи. 50 на 50 — влада й опозиція, і, відповідно, радикально може змінитися все повністю, в залежності від того, яка партія перебуває при владі. Тому планувати зараз що-небудь просто немислимо.

Дмитро ШИШКІН, головний редактор донецької газети «Жизнь»:

— На мій погляд, поганого в країні не відбувається. У політиків — своє життя, а у людей, які живуть в Україні, — своє. Ми робили опитування, присвячене політичній ситуації — люди сказали, що як працювали, так і працюватимуть, бо їх так навчили. А все, що відбувається в політикумі, можливо, до чогось і приведе.

І страшного в Україні нічого не відбувається. Війни немає, як на Близькому Сході, літаки не падають. У нас люди готувалися до святкування Дня металурга. Ми всі були в очікуванні, в газеті — вітали, поїхали на завод у середу, опитали працівників. Люди готували свої заходи до свята. Для нас ця подія на цьому тижні була, можливо, найважливішою, ми, можливо, трохи відірвані від тих подій, які відбуваються в Києві.

А для світу головною подією був чемпіонат світу з футболу. Я завжди уболівав за Італію, за італійський футбол. Я радий, що збірна Італії виграла, і я також радий, що збірна України програла гідному суперникові.

Лариса БУРЛУЦЬКА, кандидат економічних наук, генеральний директор Слов’янського заводу високовольтних ізоляторів:

— Перше, що я хотіла відзначити — це те, що Партія регіонів заявила про себе серйозно, бо, я вважаю, що це зважена політична сила. Є надія, що з нею тепер будуть рахуватися. Це відіб’ється позитивно як на бізнесі, так і на промисловості України. Видно, що політична сила Президента вже вагається і готова об’єднати свої зусилля з ПР. Я думаю, це також позитивний факт, який послужить спільній справі.

Що стосується негативних моментів, по-перше, дуже нервує невизначеність з ціною на газ — у тому числі, і мене, як генерального директора Слов’янського заводу високовольтних ізоляторів. Не можна прорахувати перспективу, немає ніякої впевненості в завтрашньому дні, немає стабільності. По-друге, досі, на жаль, не розпочала роботу Верховна Рада. Не сформовано новий Кабінет Міністрів. У зв’язку з тим, що вони не працюють, фактично зупинено розвиток бізнесу, промисловості.

Що стосується нашого заводу, у нас 50% виробництва орієнтовано на Росію. А в зв’язку з останніми подіями, незрозуміло, як складатимуться взаємовідносини з нею.

У зв’язку з інфляцією та зростанням цін помітно знизився рівень життя населення. Я гадаю, що влада сьогодні повинна думати, як захистити народ.

Iз хороших недавніх подій світового масштабу можна назвати тріумф нашої футбольної команди. За цим спостерігала вся країна. Дуже здорово, що ми на чемпіонаті світу з футболу досягли таких результатів.

Борис ДЄДОВ, член Національної спілки художників України, Чернігів:

— Щодо професійної сфери, ми зараз закінчуємо роботу над монументом пам’яті героїв Крут. Окрім того, наступного року буде святкування першої згадки про Чернігів — 1100 років. Цьому й було присвячено засідання міськради, створено новий комітет, а також затверджено наш (мій і відомого художника Анатолія Гайдамаки) проект пам’ятника святим Михайлу і Федору в Чернігові, який буде відкрито під час святкування вищезгаданої дати. Це — наше творче досягнення.

Що ж стосується політичного життя, безумовно, з одного боку, ситуація не тiшить: виявилося, що соціалісти і комуністи — це одне й те ж, там, де погано, там і вони. Це зрада. Як кажуть наші чернігівці, народ просто зрадили. І не треба було вірити... Держава стала на поріг прірви. Але в той же час, люди стискають кулаки і, я бачу, готові йти на боротьбу до кінця.

Добре й те, що остаточно стало ясно, «хто є хто»: хоча нам іще багато, з одного боку, доведеться хвилюватися, але з іншого боку, зрештою, зрозуміло, хто такий «Сан Санич і його капела». Люди налаштовані взагалі на розпуск парламенту, треба йти і знову голосувати, але добре б було вже голосувати не за партії, а виключно на мажоритарній основі: за особистостей, а не за котів у мішках. А коли ми голосуємо за партії, кажуть люди у Чернігові, ми голосуємо саме за котів у мішках. Це не ті партії, які в нас, можливо, будуть років через 20.

Валентина КОСТИЛЄВА, доцент кафедри дизайну Київського національного університету технологій та дизайну:

— Погано те, що в нас нема ладу в країні через суперечки в парламенті. Народ, звичайно, стурбований.

А добре те, що я нещодавно повернулася з фестивалю, де була головою журі. Фестиваль називається «Понтійська арена» — це естрадно-цирковий фестиваль для дітей, і там, на цьому фестивалі, було дуже багато талановитих дітей, яких нам навіть важко було оцінювати, через те, що всі вони — гарні, здібні, чудові. Хочеться подякувати тим людям, які роблять таке свято.

Усі ми, звичайно, стурбовані, які сили прийдуть до влади. Я, наприклад, брала участь у «помаранчевих» подіях і підтримувала Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко. Ми дуже раділи, коли була сформована демократична коаліція, а тепер такий розлад... І турбує не тільки те, що не «наші» при владі, а те, що взагалі немає зараз влади, й якою вона буде, ніхто не знає.

Добре, що зараз немає в світі ніяких стихійних лих, але погано, що в Лівані відбувається озброєне протистояння, яке викликає тривогу у людей.

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського:

— В Україні я нічого хорошого не бачу. Із таким парламентом не проживеш. Дуже важко знайти щось хороше, коли вмикаєш новини і дивишся на те, що відбувається в політичному житті країни. Але гарною новиною стало те, що на чемпіонаті світу з футболу виграла збірна Італії — ми можемо пишатися тим, що програли чемпіонам.

Федір ТУРЧЕНКО , перший проректор Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор:

— Парламентські перипетії та розвал демократичної коаліції — це найбільш драматичний епізод нашого життя. Що стосується міжнародних подій, то досі мене переповняють емоції від підсумків чемпіонату світу з футболу та від наших результатів.

Добре те, що, незважаючи на всі прогнози про зменшення випускників, про складну демографічну ситуацію, у Запорізькому національному університеті кількість поданих заяв практично на всі спеціальності виросла в середньому десь на чверть. Це тішить увесь колектив і взагалі дозволяє оптимістично дивитися на майбутнє вищої освіти. Молодь зовсім інакше орієнтується і оцінює інакше, ніж те покоління, яке намагається повести назад. Оце є позитивна річ. Вони зараз здають іспити, в них великі надії. Я сподіваюсь, що вони справдяться.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати