Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Тоталітаризм — на карикатурах

У Чернігові представили 70 робіт авторів із 38 країн
19 червня, 14:47
РОБОТА ЛУКИ ЛАГАТОРА З ЧОРНОГОРІЇ

У Чернігівському військово-історичному музеї імені Василя Тарнавського триває міжнародна виставка під назвою «Тоталітаризм. Карикатури і шаржі». В експозиції представлені роботи художників-карикатуристів з 38 країн світу. Є серед них і роботи переможців конкурсу. Мистецька подія стала результатом проведення п’ятого міжнародного конкурсу з однойменною назвою, який стартував у лютому в Полтаві. Чернігів став другим містом України, куди приїхала виставка.

Організаторами виставки виступили центральний друкований орган Міністерства оборони України журнал «Військо України», директор міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі» Валерій Кругов і директор міжнародної виставки-конкурсу карикатур «Карлюка» Михайло Шлафер. Митці обрали за мету продемонструвати світовій спільноті через карикатуру, що настав час, коли треба бити в набат.

«На виставці представлено сімдесят кращих робіт карикатуристів з 38 країн світу, — розповідає один із організаторів, головний редактор «Війська України» полковник Валентин Буряченко. — Після Чернігова у наших планах показати її в прифронтових містах, а потім провести в Брюсселі, в парламенті Євросоюзу і Штаб-квартирі НАТО. На жаль, у Чернігові, Полтаві, Сумах та інших невеликих містах України є люди, які схвалюють політику Путіна, тому ми й почали експозицію виставки з цих міст», — додає військовий журналіст.

Більшість тем карикатуристів розкриває використання ЗМІ Росії для ведення інформаційної війни проти України, Євросоюзу, США та інших країн, створення віртуальної реальності для власного народу, виправдання захоплення чужих територій, порушення міжнародних договорів, пряму підтримку терористів і ведення воєн проти сусідніх держав.

Серед представлених робіт є карикатури і переможців конкурсу: українця Олексія Кустовського, який посів перше місце, голландця Плуїса Праата та росіянки Марини Бондаренко, які вибороли друге та третє місця відповідно. Однак, як зазначають самі організатори, попри конкурси та відзнаки оцінюють карикатури все-таки глядачі. «З огляду на конкурсні роботи можна зробити висновок: у різних куточках планети розуміють те, що путінський режим нині є такою самою загрозою для світу, як свого часу гітлерівська Німеччина, — каже директор Чернігівського військово-історичного музею імені Тарнавського Сергій Лаєвський. — Такі гострі теми привертають увагу світової спільноти до проблем України, демонструють, що путінська агресивна політика є загрозою не лише для нашої країни, а й для всього людства».

За словами організаторів, упродовж червня експозицію виставки у Чернігові зможуть відвідати усі охочі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати