Перейти до основного вмісту

Весна нівелює політичний негатив

Тернополяни починають будувати своє громадянське суспільство
29 квітня, 18:59

У Тернополі запалали білі «свічки» на каштанах, виграють фонтани, сонце пестить промінням перехожих, здається, що люди стали частіше усміхатися... Весна нівелює політичний негатив і додає сподівань, що, як і природа, Україна скоро розквітне, залишаючись соборною державою, що схід і захід все ж будуть разом і територіально, і духовно. А ще — тернополяни починають будувати своє громадянське суспільство, не зважаючи на політичне забарвлення влади.

Наталія КАРПИШИН, депутат Тернопільської міської ради:

— Що хорошого? Як депутат і людина, яка займається громадською діяльністю, я радію з того, що відбувся Майдан. Це той прорив, те загострення хвороби, після якого відбудеться загоєння. Тому що навіть у моїй діяльності я бачила замкнуте коло, коли ми з людьми ходили в прокуратуру, міліцію, міську раду. Я займалася проблемою гаражного кооперативу. Вже не кажу про питання свого округу, на який жодної копійки не виділяють. Я теж не змогла добитися нічого. Нашому пану меру Сергієві Надалу довелося червоніти єдиний раз, коли громада прийшла на сесію й фактично примусила вислухати свою думку. А я червонію щодня, їдучи в маршрутці зі своїми виборцями, і це при тому, що я зробила усе можливе. Люди знають, бо ми разом із ними оббивали пороги міськради, щоб хоча б клаптик дороги відремонтувати, і нічого не могли зробити. Але якщо півтисячі тернополян стоять під міською радою і їх не хочуть чути, то що вже говорити про одну людину чи кількох? Але зараз я бачу світло в кінці тунелю, бо до цього часу був просто відчай. Не можу говорити про погане, бо вірю: настав час оздоровлення України. Я гуртую навколо себе фанатиків у доброму сенсі цього слова, в яких загострене почуття справедливості. Зараз навіть не йдеться про приклад Європи для влади нашого обласного центру. Поряд — Львів, де міський голова Андрій Садовий ходить по місту пішки, їздить в громадському транспорті, й люди звертаються до нього без проблем.

Леся ТРИБОЦЬКА, жителька Тернополя:

— Мій друг дитинства прибув у гості до батьків з Канади, де він живе уже більше десяти років. За два дні поїхав у Київ, тоді у Харків і Одесу. Коли повернувся, сказав: в Україні війна. Так не хочеться в це вірити. Адже квітнуть сади, зеленіють ліси, співають пташки, радіючи життю. Не хочеться вірити в чутки, що на Тернопільщині є російські диверсанти, які готують провокації на 9 травня. Не хочеться вірити, що політики, які активізувалися перед виборами, обіцяючи народу «золоті гори», сповідують виключно свої меркантильні інтереси. Може, це добре, що не хочеться вірити у погане, а тільки в мир і любов між людьми, як би банально це не виглядало.

Богдан БРИЧ, голова громадської організації «Майдан Тернопіль»:

— Ви знаєте, я взагалі донедавна жив дуже спокійно. У мене невеликий бізнес, я любив і люблю рибалити, люблю спорт і завжди належав до того кола людей, які впевнені, що важко змінити систему. Але коли я побачив, як побили дітей на Майдані, то усе в душі перевернулося, і після того я не зміг просто сидіти вдома. Поїхав у Київ, був там три місяці, брав участь в усіх бойових діях, був поранений, прооперований. Зараз я проходжу реабілітацію й займаюся громадською діяльністю. Я докладу максимум зусиль, щоб наша Україна змінилася, бо ми це можемо зробити. Я це побачив на прикладі Майдану. Хоч як би було важко, хоч би що відбувалося, потрібно вірити у свою мрію. Щодо останніх подій біля Тернопільської міської ради (нагадаємо, минулої п’ятниці ініціативній групі перешкоджали зайти на сесію міськради, де розглядали земельні питання. — Ред.), то я впевнений, що європейська влада, європейські депутати не ставляться так до своєї громади. Потрібно було вийти до людей одразу, а не тоді, коли вже, як кажуть, не було куди діватися. Це прийшли ваші виборці, бо де їм з вами ще зустрітися? Адже, як зробили розслідування журналісти, майже жодного депутата у часи прийому громадян немає на місці у його офісі, спеціально для цього наданому. А якщо про хороше, то я щасливий, що залишився живим. За це я дякую Богу. От зараз весна, світить сонце, і я радію, що можу все це бачити. Зараз багато нових людей з’явилося у моєму житті, які вірять у перемогу справжньої демократії, які є своєрідними ентузіастами у боротьбі за громадянське суспільство.

Олександр ФІЛЬ, голова громадської ради з питань екології при управлінні ЖКГ і благоустрою Тернопільської міськради:

— Добре те, що ми є свідками того, як формується громадянське суспільство, а негатив у тому, що чинна міська влада намагається і далі жити по-старому. Щиро бажаю нашим обранцям, щоб вони зрозуміли: так, як раніше, вже не буде. Адже тернополяни усвідомили — саме вони є власниками міста, в якому вони живуть. Це надзвичайно важливо, бо наша міська влада довела громаду до того, що вона почала активно захищати свій життєвий простір від дій влади. Це де-факто так є. Ви ж подивіться, скільки протистоянь проти забудови дитячих майданчиків, скверів, парків. От буквально у вівторок почалося будівництво на території парку Національного відродження. Хіба міська рада захищає інтереси громади? Ні. Міська влада на сто відсотків діє проти інтересів громади і не хоче змінювати код своїх дій. Таке враження, що влада отримала Тернопіль в безкоштовну оренду з правом продажу. Через щільність забудови і вирубування дерев люди вже практично не мають чим дихати. Є лише проїзд для автомобілів.

Василь ЮРІЇВ, територіальний менеджер компанії Roshen:

— Позитив у тому, що вже починається сезон відпусток, гарний настрій, гарна погода, вихідні... У моєму житті зараз все добре — нормальна зарплата, хороший кар’єрний ріст. Погано лише те, що поки безрезультатно я і моя родина намагаємося віднайти справедливість у правоохоронних органах, куди ось уже протягом року звертаємося щодо невиконання угоди забудовником. Адже ми виплатили кошти за пайову участь ще 2008 року і сподівалися до цього часу отримати житло. Уже неодноразово зверталися в міліцію і прокуратуру, але справу вкотре закривають за відсутністю складу злочину. Це при тому, що горе-забудовник мільйони гривень привласнив, і склад злочину, як кажуть, видно неозброєним оком. Я і ще сорок пайовиків маємо надію: можливо, зі зміною влади корупції поменшає. Адже так хочеться думати позитивно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати