Перейти до основного вмісту

Здійснення бажань

НОВОРIЧНО-РIЗДВЯНА АНКЕТА ЧИТАЧА «Дня»
21 грудня, 00:00
З наближенням новорічних свят зростає кількість листів з відповідями на нашу анкету. І вже зараз можна зробити деякі узагальнення. Переважна більшість читачів найбільш резонансними подіями року вважає трагедії «Норд-Осту» і на летовищі у Скнилові. А ось думки щодо матеріалів та рубрик «Дня» розходяться. І це нас, як не дивно, радує, оскільки свідчить, що кожен з вас знаходить у газеті щось цікаве для себе. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі відповіді ще двох наших постійних читачів, і одночасно анонсуємо, що у святковому передноворічному випуску «Дня» 28 грудня буде надруковано велику добірку ваших анкет, а сама акція триватиме до кінця року. Так що ті, хто забарився, ще можуть встигнути надіслати свої відповіді за адресою: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л, «Новорічна анкета читача «Дня»; e-mail: master@day.kiev.ua. Будь ласка, вкажіть свою поштову адресу та телефон.

Запитання нашої анкети були такими:

1. Які з резонансних подій року, що минає, запам’яталися вам найбільше?

2. 11 вересня 2001 року і московський теракт зробили ситуацію у світі більш крихкою. Чи змінилося ваше відчуття особистої захищеності?

3. Персонажу широко відомого фільму було «за державу обидно». Чи виникало у вас це почуття в році, що минає? У яких саме випадках?

4. Життя тягнеться низкою буднів, але іноді бувають і проблиски. Розкажіть про ваш найбільш вдалий, «зірковий» день року, що минає, або той, який запам’ятався відчуттям душевного комфорту. Поностальгуймо разом!

5. Покращити якість життя часом допомагають невеликі зручності: поруч відкрили супермаркет, установили кодові двері в під’їзді, а може, ви купили до дому килим. Чи є серед ваших друзів, знайомих такі, для кого «життя ж бо налагоджується»?

6. Що вас порадувало в «Дні» цього року, а з чим не ви погоджуєтеся? Що читаєте, а що перегортаєте? Які нові проекти, рубрики, теми для обговорення можете запропонувати в новому році?

7. Будь ласка, коротко розкажіть про себе: освіта, ким працюєте або де вчитеся, вік, як давно читаєте «День».

1.Трагічні події у Скнилові і «Норд-Ост».

2.В Україні я відчуваю себе захищеною від тероризму. Це не у «хаті скраю», а в миролюбній країні, яка нікому не загрожує і не провокує проявів тероризму. Велич держави не у брязкотінні зброєю, а у її спроможності відмовитися від ядерної зброї. Україна — велика країна!

3.«За державу обидно» через безпідставні звинувачення в продажу «Кольчуг» Іраку. Ніхто не надав доказів незаконної торгівлі зброєю, навпаки — обвинувачі вимагають від нашої держави доказів її невинуватості. Американські контролери, мабуть, сплутали державу з героїнею анекдоту, яка «все показує і все розказує», і були вельми здивовані, коли їхній надмірній цікавості поставили заслін. Чути ж від стовпів демократії про «кольчужну» загрозу життю пілотів, чиї бомбардувальники загрожуватимуть життю ні в чому не винних дітей, якось навіть незручно. Адже не Україна скидала атомні бомби на Хіросіму і Нагасакі, і не США добровільно відмовились від ядерної зброї. Прикро і за американську демократію, яка у своїх зовнішньополітичних проявах набуває обрисів сталінізму, не визнаючи презумпції невинуватості.

4.У новорічну ніч я загадала бажання зустріти день народження улюбленої газети в колі її друзів та шанувальників на відкритті традиційної фотовиставки. Воно здійснилося 13 вересня цього року. Цей день став для мене по-справжньому зоряним, осяяним яскравими враженнями від творів фотомайстрів, спілкування з людьми, до яких я ставлюся з пієтетом. Виставка «Новий день. Світло й тіні» викликала великий інтерес. Біля кожної фотографії виникали цікаві дискусії, обмін думками. Лунали українські народні мелодії у виконанні кобзаря. З радістю упізнавала знайомих по фотографіях у «Дні» шанованих журналістів Клару Гудзик, Ганну Шеремет, Наталію Лігачову, Дмитра Кисельова, Наталію Малімон. Особливо пам’ятною і хвилюючою для мене стала зустріч і спілкування з Ларисою Олексіївною Івшиною, людиною, яка багато душевних сил та енергії віддає «українській справі» — вирощуванню паростків громадянського суспільства, популяризації історії України, її культурної спадщини. Лариса Олексіївна уміє знаходити і плекати позитивні якості в людині і в суспільстві важкої післятоталітарної доби. Свято «Дня» прикрасив чудовий подарунок читачам —– книжка «Україна Incognita». А вдома, у Маріуполі, мені було приємно розповідати друзям і знайомим про зоряне свято «Дня» і у відповідь чути захоплені розповіді про цю подію у теленовинах.

4.Добре, що на сторінках «Дня» є місце і для інтелектуальних дискусій, і для життєписів долі «простих» людей, для столичних новин і репортажів з глибинки. Уникаючи притаманної багатьом періодичним виданням «всеядності», «День» насичує матеріали розмаїтістю подій та поглядів. У них відчутне повнокровне життя країни. Розглядаючи проблеми під різними кутами зору, «День» ніколи не втрачає свого стрижня. Радує відданість традиціям і стилю «Дня», мистецтво зберігати їх та продовжувати у нових проектах. Пишаюся тим, що «День» став першою газетою, яка започаткувала свою бібліотеку. Вихід у світ книги «Україна Incognita» — прекрасна подія року. А перед цим вийшла «Електронна бібліотека «Дня». Незгладимі враження від фотовиставки породжують оптимістичні думки: «День» торує шлях до свого фотоальбому! Поєднання у «Дні» сучасного, актуального з неминущими цінностями спростувало уявлення про недовговічність газетної публікації. Щоденна газета «День» — не одноденне видання, це — класика. Її слово має добру, цілющу силу. З нього, ніби Фенікс із попелу, постала втрачена бібліотека завдяки тому, що люди відгукнулися на акцію «Дня» і Ольги Герасим’юк «Подаруй Чорнухам книгу!» Без перебільшення, «День» —– це джерело радості й надії. Здається, зовсім недавно ми святкували міленіум «Дня», а 26 грудня настає 1500-й «День», з чим вас сердечно вітаю! У новому році щиро бажаю колективу «Дня» нових творчих відкриттів, доброго здоров’я і щастя!

Галина АЛЕКСАНДРОВА, Маріуполь

1.Захоплення заручників у Москві і жорстоке їхнє звільнення. Чому не було військових лікарів, від яких не треба утаємничувати газ?

2.Ні, не змінилося. Але я розумію, що ці події можуть бути каталізатором серйозних змін.

3.Прикро за державу, що не спроможна організувати нормальне життя своїм громадянам. Та й у справі з «Кольчугою» наша держава виглядає далеко не краще. Про це мудро сказав Леонід Кравчук в інтерв’ю «Дневі».

4.Гарним був той день, коли я взяв у руки друге число історико-краєзнавчого альманаху «Приірпіння». Ірпінську краєзнавчу комісію очолює редактор міської газети «Ірпінський вісник» Тамара Рябчун. Вона розпочала випуск щорічного альманаху. Там опубліковано і мої статті, і мій переклад з польської мови фольклорних записів нашого земляка Антонія Марцінковського, які він зробив у нашому краї і видав ще у 1857 році. Ця книга — «Український народ» — уже стала бібліографічною рідкістю. Приємно, що нам вдалося зробити доступним широкому читацькому загалу український фольклор нашого краю.

5.Звичайно, є. Хоча життя складне, але є люди, які вміють налагоджувати його чесними способами.

6.Завжди з цікавістю читаю інтерв’ю з відомими політиками, дипломатами, матеріали рубрики «Україна Incognita», філософські теми та інші. Варто було б більше уваги приділяти темі захисту людьми своїх прав. Давати поради юристів, як із цією метою використовувати демократичні механізми. Ознайомлювати з зарубіжним досвідом захисту прав громадянина і споживача. Непогано було б анонсувати українські літературні новинки.

7.Вік — 45 років, освіта вища. Борюсь за культуру, за збереження культурної спадщини минулого. Адже перебуваю на посаді з гучною назвою — директор історико-краєзнавчого музею, хоча виконую функції музейного колективу. На музейному штаті у нас економлять гроші. «День» одразу привернув увагу (мою і моїх друзів) солідними аналітичними статтями. Читаю газету періодично, а під час конкурсів, коли треба визначати кращі матеріали, читаю кожний номер повністю. Повезло, що за участь у черговому конкурсі був нагороджений не лише бібліотечкою цікавих книжок, але й передплатою на друге півріччя 2002 року. Це найкращий варіант — коли отримуєш кожен «День».

І редакції, і шанувальникам «Дня» бажаю приємних свят і всього найкращого в 2003 році!

Анатолій ЗБОРОВСЬКИ, Ірпінь, Київської обл.
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати