Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Топ-5 ефективних методів економії електроенергії

27 січня, 15:17

Люди приходять до економії електроенергії з різних причин: великі витрати, опалення за допомогою електрокотла, турбота про екологію. Не має значення, що мотивує вас економити на електриці. Ми зібрали топ-5 способів, які кожному допоможуть робити це ефективно.

Зробіть грамотне освітлення 

Перше правило економії енергії – замінити лампи розжарювання на світлодіодні. Вони дорожчі, але в перспективі економічніші: споживають у шість разів менше електроенергії, працюють 20 000 – 30 000 годин проти 1000 годин біля ламп розжарювання, окупаються за 5-6 місяців.

Згадайте також табличку, яка висить на підприємствах: «Ідучи, гасіть світло». Це просте правило допоможе суттєво знизити комунальні платежі. Для зручності можна автоматизувати систему освітлення, встановивши датчики руху або димери для керування яскравістю. 

Рекомендуємо також замінити старий холодильник, пральну машину, варильну плиту на прилади з маркуванням «А+» або «А++». Це енергозберігаюче обладнання, яке споживає на 25-30% електроенергії менше в порівнянні зі застарілою технікою.

Обмежте споживання при піковому навантаженні

Пікове навантаження – час, коли загальна електромережа максимально завантажена. За даними «Укренерго», люди масово користуються побутовою технікою в проміжках 06:00 09:00 та 17:00 23:00. Постачальники енергії, що використовують тритарифну систему, встановлюють на цей час максимальний тариф.

Висновок: прання або готування на електроплиті краще відкласти до початку дії дешевих тарифів.

Утепліть будинок

Навіть найтовстіші стіни можуть проводити тепло. Чим нижча вулична температура, тим сильніше тепловіддача, тим швидше остигає будинок або квартира і тим більше доводиться витрачати на опалення.

Щоб не платити за опалення вулиці, рекомендуємо утеплити стіни та дах (якщо йдеться про приватний будинок). Технологія залежить від типу житла.

У будинку часто утеплюють зовнішні стіни, щоб заощадити житловий простір. Як правило, конструкція включає встановлений на стіну каркас та утеплювач, відокремлений від декоративного покриття повітряним зазором.

Аналогічним чином утеплюється дах з боку горища, тільки до зазначених матеріалів додаються гідро- та пароізоляція.

Каркасну теплоізоляцію можна встановити і у квартирі. Найчастіше її ставлять усередині, частина корисної площі при цьому втрачається, зате ви отримаєте тепле житло та заощадите на опаленні. До того ж ви можете зробити внутрішню теплоізоляцію своїми руками. Якщо утеплювати квартиру зовні, доведеться залучити спеціалістів.

Зменшення теплової втрати

Утеплили будинок і все одно багато витрачаєте на опалення? Перевірте, чи немає витоків тепла. Зверніть увагу на ці місця:

  • вікна. Встановіть у квартирі теплозберігаючі склопакети. Якщо рами дерев'яні, доведеться заклеїти на зиму великі щілини;
  • вхідні двері. Позбутися протягів допоможе двері з теплоізоляцією та ущільнювачами;
  • батареї. Щоб не допустити витоку тепла, встановіть за ними тепловідбивний матеріал.

Встановіть сонячні панелі

Сонячна електростанція – чудовий спосіб заощадити та подбати про екологію.

Йдеться про обладнання на основі сонячних батарей, що переробляють енергію світла в електричний струм. Вони є гнучкими прямокутними панелями, які можна встановити на даху, стіні або землі.

Домашня електростанція може бути:

  • автономної, незалежної від загальної електромережі. Рекомендуємо для віддалених будинків, підключення яких обійдеться надто дорого;
  • мережевий, що працює від електромережі. Підходить для господарств з підведеною електрикою;
  • гібридної, що поєднує обидві конструкції. Ідеально для регіонів із нестабільним електропостачанням.

СЕС повністю закриє ваші потреби в електроенергії, причому безкоштовно. І це не все: надлишки енергії ви можете продавати державі за фіксованим зеленим тарифом. Устаткування окупиться за 3-4 роки, після чого піде чистий прибуток.

Сонячна електростанція – це не тільки вигідно, а й екологічно. Вона не використовує природні ресурси, не має шкідливих викидів, тому стане вашим внеском у турботу про довкілля.

Вибрати СЕС та замовити установку ви можете на сайті компанії «Генерація»: https://generacia.energy/ru/uslugi/dlja-doma/.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати