«Україна переможе і відбудується, а наш рідний Харків стане ще кращим»
Клініки та інститути медичної академії надають усю необхідну медичну допомогу місцевим мешканцямХарків, який агресор планував взяти за 2-3 дні, тримає оборону вже майже три тижні. Ворог лютує. У місті вже не знайдеш жодної вулиці, яка б виглядала так, як до війни, уся територія від центру до віддалених спальних районів зазнала обстрілів.
За даними міського голови Харкова Ігора Терехова, російські загарбники зруйнували понад 600 житлових будинків, 50 шкіл та низку медичних закладів, зокрема, й пологові будинки. Та попри все цілодобово працюють усі служби, які забезпечують життєдіяльність міста-мільйонника за таких складних обставин.
Усі розуміють, що для України, а особливо для Слобожанщини, Харків має надзвичайно велике значення. І те, що він мужньо тримає удар від першого дня війни, надає сил і мужності усім іншим малим і великим містам.
Оборону Харкова разом із бійцями ЗСУ та учасниками тероборони тримають і медики. Після того як вороги розбомбили травматологічну лікарню, поранених і травмованих людей спочатку доправляють до найближчого медичного закладу, де їм надають першу медичну допомогу і стабілізують стан. Далі, якщо потрібна операція та спеціалізована допомога, пацієнтів перевозять до інститутів Національної академії медичних України, які працюють у Харкові.
Академічний Інститут загальної і невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева добре знають не лише в Україні, а й далеко за її межами. Це один із провідних медичних центрів, де щороку виконували близько 6 тис. складних, високотехнологічних операцій.
Коли почалася війна на Донбасі, медикам довелося опановувати військову хірургію, бо звідти до Харкова привозили багато поранених і травмованих як мирних мешканців, так і бійців, які боронили нашу землю. Хірургічні бригади, які успішно виконували «мирні» операції, навчилися рятувати пацієнтів з вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями. Найбільші навантаження лягли на плечі судинних хірургів, вони працювали цілодобово. Без їхньої допомоги життя пораненого чи травмованого можна було врятувати, але поранену кінцівку доводилося ампутувати.
Досвід, набутий під час проведення АТО, дуже допомагає в наші дні. Коли люди отримують мінно-вибухові поранення, зазнають значних травм під завалами, їм потрібна високоспеціалізована допомога.
«Нам дуже боляче від того, що вороги руйнують нашу країну, наш улюблений Харків, ми намагаємося робити все від нас залежне, щоб рятувати життя і здоров’я людей. Наші медики надають усю необхідну допомогу населенню, працюємо в режимі 24\7, - розповідає директор Інституту загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева Національної академії медичних наук України, видатний хірург, академік Валерій БОЙКО. – Кожен пацієнт, якого привозять до нашого приймального відділення, отримує весь спектр необхідної медичної допомоги – діагностику, хірургічні втручання, реанімацію.
Хочу зазначити, що всі наші медичні бригади працюють самовіддано, незважаючи ні на обстріли, ні на ті ускладнення, які принесла війна. Інститут забезпечений усім необхідним, що потрібно для операцій, маємо достатньо медикаментів та витратних матеріалів. Ми дуже вдячні волонтерам, усім людям, які нам допомагають від першого дня війни».
Не залишили без підтримки своїх земляків й інші клініки медакадемії.
Лікарі Нацiонального iнституту терапії iменi Л.Т. Малої організували надання консультативної допомоги онлайн. Харків’яни, які мають хронічні захворювання серцево-судинної системи, ішемічну хворобу серця або гіпертензію, кого турбують проблеми з органами травлення та нирками, можуть зателефонувати лікарям різних спеціальностей, проконсультуватися, отримати компетентні відповіді на всі запитання.
Надзвичайно складно виживати в умовах війни тим людям, які мають хронічні захворювання, що потребують щоденного прийому ліків, строгої дієти і дотримання режиму дня. Це особливо стосується хворих на цукровий діабет.
Як повідомив міський голова Ігор Терехов, у Харкові є необхідні запаси медикаментів, інсуліни розвозять у всі райони міста.
Велику підтримку діабетикам надають фахівці Інституту проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України. Лікарі дистанційно ведуть своїх пацієнтів, контролюють їхній стан, коригують призначення медикаментів. Усі, кого турбують проблеми, пов’язані з ендокринними органами, мають змогу проконсультуватися із профільними фахівцями по телефону. Як запевняють в інституті, кожного, хто потребує допомоги, лікарі уважно вислухають і проконсультують.
Усю необхідну інформацію та номери телефонів можна знайти на офіційному сайті Національної академії медичних наук України та на сайтах інститутів.
Що стосується медичної допомоги, яку не можна отримати по телефону, харків’яни, як і до війни, можуть цілком розраховувати на лікарів Інституту загальної та невідкладної допомоги. Сюди, як і раніше, доставляють пацієнтів, яким потрібна ургентна (невідкладна) хірургічна допомога. Висококваліфіковані бригади оперують у всіх відділеннях, зокрема, серцевої, торакальної, абдомінальної хірургії, вони звикли до роботи в екстремальних умовах.
Харківські медики цілодобово несуть вахту на медичному фронті.
«Кожен на своєму місці робить все, що може, задля перемоги, задля порятунку наших людей. Немає жодного сумніву, що Україна вистоїть, переможе і відбудується, а наш рідний Харків стане ще кращим. Я у цьому глибоко переконаний, - підкреслив Почесний громадянин Харкова і Харківської області, академік Валерій Бойко».
Випуск газети №:
16 березня (2022)Рубрика
Суспільство