Значення матиме кожен градус
Львів готується до зими – місто підготувало рекомендації для балансоутримувачів будинків і мешканців
Керівники Львова попереджають: опалювальний сезон цього року може бути складним. І додають, що у Львівській міській раді створено штаб під керівництвом заступниці мера Ірини Маруняк, аналогічний до того, що створений на державному рівні, який розробляє різні сценарії проходження опалювального сезону. Штаб вже напрацював рекомендації і план дій для міста, підприємств, балансоутримувачів будинків і окремо для мешканців.
«Вся теплопостачальна система міста на 99% готова до опалювального сезону. ТЕЦи, котельні, мережі готові, – говорить мер Львова Андрій Садовий. – Ще тривають певні ремонтні роботи, але проблем нема. Однак живемо в час війни. Всі пам'ятають, як російські ракети вдарили по трьох підстанціях електропостачання і моментально виникли проблеми. Але ми вибудували альтернативну систему подачі електроенергії для «Львівводоканалу», і всі насосні станції працювали – люди навіть не відчули проблем з подачею води. Сьогодні ж наша задача – підготуватися до ситуації, яку важко взагалі уявити». На думку Ірини Маруняк, найбільша загроза для опалювального сезону – це теракти та ракетні удари по енергетичній інфраструктурі з боку росіян, і як наслідок – відсутність ресурсів для її роботи. Відтак пропрацьовуються різні варіанти проходження опалювального сезону та можливі загрози. Розділено зони відповідальності: що має забезпечити місто, що забезпечують балансоутримувачі будинку та що мають підготувати мешканці.
Місто працює над переведенням потужностей котелень, ТЕЦ-1 та ТЦ «Північна» на альтернативні види палива; встановленням теплових насосів у районних котельнях; готовністю розгортання пунктів обігріву людей у визначених локаціях; формуванням резервного запасу запчастин та матеріалів для усунення аварійних ситуацій; створенням у місті додаткових 17 аварійних бригад, що чергуватимуть у місті та ліквідовуватимуть аварійні ситуації; закупівлею і підготовкою дров; формуванням запасу солі і піску.
Натомість балансоутримувачам будинків, а це – управляючі компанії, ОСББ, ЖБК та ін., рекомендують провести утеплення будинків, зокрема – засклення вікон на сходових клітках, утеплення підвалів і горищ; сформувати запас матеріалів і продуктів; утворити мініаварійні бригади; сформувати запас солі і піску; до початку зими привести у належний стан усі інженерні мережі у будинках; привести у належний стан укриття; сформувати графіки почерговості користування електрикою для усіх квартир будинку (використовуватимуться за потреби); зробити заготовку дров.
Вже відбулися наради з керівниками управляючих компаній і головами ОСББ.
«Звичка споживання енергоресурсів має бути змінена – усі маємо зрозуміти, що треба економити тепло і електрику, – наголошує Ірина Маруняк. – Радимо людям додатково запастися вовняним одягом, куртками, штанами, шапками, шарфами, рукавицями, ковдрами, спальними мішками, парафіновими або газовими нагрівачами. Рекомендуємо утеплити вікна, двері, закупити термобілизну, ліхтарики, батарейки, спальники, перевірити стан пічок і камінів. Адже в разі відсутності опалення та електрики значення матиме кожен градус. Останніми роками ми у Львові активно утеплювали будинки, адже якісна теплоізоляція допомагає зекономити 30-40% тепла. Зараз ситуація з утепленням будинків погіршилась, бо, через війну, місцеві та державні програми співфінансування заходів з енергоефективності призупинені. Тому у підготовці до цієї зими кожен на своєму рівні має готувати помешкання».
Фото ілюстративне Львівської міської ради (Роман БАЛУК)
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Суспільство