Беккенбауер поздоровить Блохіна на полі

Легенді радянського футболу Олегу Блохіну — 50 років. З нагоди ювілею Олег Володимирович влаштовує благодійницький матч, який відбудеться 27 вересня в Києві на стадіоні НСК «Олімпійський». Зустріч буде з розряду тих, які справжній прихильник футболу не дозволить собі пропустити. Збірна СРСР — збірна Світу. Як розповів Блохін на прес-конференції, за своїм складом збірні будуть навіть сильніші, ніж пам’ятного 89-го, коли аналогічним матчем він підбив підсумок своєї довгої й продуктивної кар’єри гравця. За «нашу» збірну зіграють А. Чивадзе, Р. Шенгелія, Р. Дасаєв, Ю. Гаврилов і, звичайно ж, друзі-«динамівці» — Л. Буряк, О. Дем’яненко, О. Протасов та інші. Що ж до збірної світу, то поки Блохін не поспішає розкривати всі карти й обіцяє приємні сюрпризи. Відомо лише, що її тренером стане Франц Беккенбауер. До речі, спочатку планували провести матч-римейк легендарних ігор «Динамо» — «Баварія» за суперкубок 75-го року. Але з об’єктивних причин, серед яких насамперед погана фізична підготовка німців, піврічні переговори так і залишилися безуспішними.
Спілкування з журналістами Блохін розпочав у своєму стилі. «Ніяких запитань про особисте життя. Моє життя — моя справа». Проте й без них у Блохіна завжди є що спитати. Про український футбол Олег Володимирович говорив без особливого ентузіазму. Відзначив прогрес «Дніпра» й «Арсеналу», але загалом був песимістичний. «Раніше на футбол приходили як у театр — натішитися «грою» Особистості. Тепер у нас їх практично не залишилося». Дав тренер і свій рецепт виходу із цієї ситуації. Він вважає, що настав час запроваджувати квоту на легіонерів, щоб дати шанс виявити себе українській молоді. Хоч і з нею ситуація не дуже добра. Нещодавно Михайло Коман, який тренує молодих «динамівців», у розмові з Блохіним розповів йому, що на певній стадії хлопці, на яких покладаються надії, перестають демонструвати яскраву гру. Немає тієї зарядженості, з якою тренувався свого часу сам Олег.
Через турботи щодо благодійницького матчу Блохін, за його словами, вже місяць майже не спить. «Дай бог на поле вийти», — пожартував він. «Якщо ви сподіваєтеся побачити Того Блохіна, то, напевно, я вас розчарую». Олегу Володимировичу, звичайно ж, не повірили. Якось не звикли його бачити на полі «не того». Та й дивлячись на все ще підтягнуту, спортивну фігуру не скажеш, що Блохін уже стільки років «поза грою».
І останнє. Хоч як дивно це прозвучить, але спортивні функціонери не пішли назустріч футболісту України всіх часів і народів. Ще 89-го його звинувачували в тому, що він привласнив частину благодійницьких грошей, тоді як, за твердженням футболіста, він їх усі до копійки віддав дітям-сиротам. Нині у Блохіна та ж благородна мета. Гроші від зборів він планує перерахувати в дитячі будинки та на потреби спортсменів-паралімпійців. Але національний спортивний комітет відмовився проплатити оренду «Олімпійського», яка становить, до речі, суму вдвічі більшу за ту, яку платять за поле «Арсенал» або «Оболонь». Дякувати, спонсори допомогли.