Бенефіціант Павло Зібров
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020620/4110-6-1.jpg)
За традицією, бажаючих поздоровити високого вусатого красеня-чоловіка з шикарною посрібленою гривою волосся завжди багато. Для близьких друзів і родичів Зібров накриє «поляну» на дачі в п’ятницю, а шанувальників своєї творчості запрошує на концерт-бенефіс. Він відбудеться 24 і 25 червня у палаці «Україна». В афіші заявлено 24 виконавці. Серед зоряних імен — Таїсія Повалій, Олександр Пономарьов, Лілія Сандулеса, Віктор Павлик, Алла Кудлай, Гарик Кричевський, Наталя Могилевська, Світлана і Віталій Білоножки, дуети «Світязь», «Кролики» та інші «метри» та «кілометри» українських естрадних підмостків, які виконуватимуть пісні з репертуару Зіброва. Адже нинішні іменини для Павла Миколайовича особливі — подвійний ювілей: 45-річчя від дня народження і 25-річчя творчої діяльності.
Маловідомі штрихи до біографії співака ретельно збиралися автором цієї замітки протягом декількох років, і ось що вдалося «накопати».
ПАША-ВУНДЕРКІНД
Артистична кар’єра Зіброва розпочалася в два роки. Паша грав на дудочці та співав. Йому допомагав старший 5- річний брат Володя, який акомпанував на баяні. Ходили юні таланти селом Червоне (Вінницька область), за плечима — торбинка, до якої складали «гонорар»: калачі, ковбаси, цукерки та гроші. Коли хлопці трохи підросли, то створили сімейний театр, і до них приєдналися батьки. Батько віртуозно володів балалайкою, мама грала на гітарі та шила костюми для артистів. Особливо «врожайними» були святкові дні та весілля. Найбільший успіх був у Павла. У школі жоден вечір без нього не проходив. Бачачи, що у хлопця є здібності, мати повезла його до Києва. Так у дев’ятирічному віці Павла відправили продовжувати навчання до музичної школи- інтернату ім. Лисенка по класу віолончелі, а потім контрабаса. За словами майбутнього артиста, педагоги з них намагалися зробити Моцартів, Чайковських і Рахманінових, примушуючи грати лише класичні твори. Естраду не вітали, і вони з друзями пішли в підпілля — створили власну групу за зразок «Бітлз», складали пісні, репетируючи у підвалах, і незабаром почали виступати на танцювальних майданчиках. Проте педагоги на вільності своїх підопічних дивилися крізь пальці, оскільки Зібров і компанія добре вчилися, встигаючи всюди. З ансамблем «Явір» до Павла прийшов перший професійний успіх. До речі, на відміну від багатьох своїх колег по естрадному цеху, у Зіброва вища академічна музична освіта «в квадраті». Він закінчив Київську консерваторію по класу контрабаса й оперне відділення. Писати пісні став на початку 1970-х, співробітничаючи з поетами Андрієм Демиденком, Володимиром Кудрявцевим, Валерієм Курінським. Довелося й військовий обов’язок виконувати — два роки відслужив в Ансамблі пісні й танцю Київського військового округу. У 1982 році виступав із концертами в Афганістані. Кілька років пропрацював у Державному естрадно-симфонічному оркестрі і як музикант, і як соліст.
Після перемоги на конкурсі «Нові імена» Павла Зіброва стали називати молодим і перспективним співаком, за голосом, що нагадує Юрія Гуляєва, а йому в ту пору, між іншим, вже стукнуло 30 років.
ШУКАЙТЕ ЖІНКУ
Своєрідний лікнеп — як добиватися успіху — отримав Зібров від суперпопулярного в ті роки Мусліма Магомаєва, з яким на зорі своєї естрадної кар’єри виступав в одному з концертів. «Для того, щоб зал був твоїм, одного таланту і голосу мало, — авторитетно навчав артист. — Потрібно зробити так, щоб тебе любили жінки. А дані для цього у тебе є: високий, з вусами — чоловік помітний! Тому запам’ятовуй. Коли виходиш на сцену, ти повинен брати не тільки голосом, а й «взяти очима» кожну жінку в залі, щоб вона відчула себе бажаною. Якщо зумієш — станеш зіркою».
Слабку стать, за словами Зіброва, він любив, любить і любитиме завжди! І потрібно сказати, що жінки різного віку артиста також обожнюють. На концертах, з букетами наперевiс, до співака вишиковуються довгі черги з дiвчаток, панянок і бабусь. Треба бачити ці захоплені очі щасливих володарок автографа чи яскраво-червоні від щастя обличчя після поцілунку їхнього кумира. Природно, не скористатися таким могутнім електоратом було б недалекоглядно, і Зібров створює партію... «Шанувальників жінок». Хоч назва легковажна, але плани партійців — а в їхніх рядах поет Юрій Рибчинський і «співаючий ректор», нині депутат Верховної Ради Михайло Поплавський — масштабний. Проте на першому місці у Зіброва стоїть творчість. За це, власне, його і любить публіка.
Як людину популярну, не обійшла Павла Миколайовича хвиля чуток. У дружини йому приписували Таїсію Повалій, Аллу Кудлай і Лілію Сандулесу. Всі три — шикарні жінки, але героїні не його роману. З Таєю їх зв’язують багаторічні дружні стосунки. Трудова книжка Повалій лежить у Театрі пісні П. Зіброва. Їхнє спільне фото красується на найвиднішому місці в його студії. Співаки товаришують сім’ями, разом зі своїми дітьми їздять відпочивати. А ось Кудлай і Сандулесу можна назвати «сценічним подружжям» Зіброва. З Аллою він виступав по всій Україні. Для їхнього дуету написав «Полюби мене», вони виконували «Я і ти», «Серед білого дня», що стали шлягерами. І якщо хтось із співаків надалі виступав один, то глядачі закидали запитаннями — а де дружина? «Вдома сидить, борщі варить, за дітьми дивиться», — парирував артист. З Лілею вони підкорили канадську публіку, яка їх також «поженила».
Насправді від першого шлюбу у Павла Миколайовича росте 19-літній син Сергій, який із батьком в прекрасних стосунках, а з красунею Мариною, нинішньою дружиною, вони не тільки щаслива сімейна пара, а й одна команда. Марина Володимирівна є директором зібровського театру, права рука і помічниця артиста. Вони одружені вже 9 років, і від цього союзу росте чарівна п’ятирічна дочка Діана. Всі свої твори Павло Миколайович присвячує їм. Марині належить ідея сольних концертів Павла, на манер пугачовських «Різдвяних зустрічей», але в переддень Жіночого дня. Правда, цієї весни, через ювілей, вони зробили паузу, оскільки дві програми з фінансових причин пара Зібрових не змогла б потягнути. ...І ВІДРОЩУЙТЕ ВУСА
З поетом-піснярем Степаном Галябардою Зібров товаришує і співробітничає десять років. Їхній перший твір — «Я і ти», потім «Осінні вітражі», а далі пішло-поїхало: «Стрілецький романс», «Весна, полковнику, весна», «Вчора», «Я чекаю на тебе», «Жінки і вино», «Колискова».
— Першими крилами, які допомогли Павлу злетіти, були два поети: Степан Галябарда і я, — говорить Юрій Рибчинський. — З нами він написав перші пісні, які принесли йому успіх (найпопулярніші пісні на вірші Рибчинського — «Хрещатик», «Блудний син», «Ах Люба, Люба, Любов», «Мертві бджоли не гудуть», «У нас є все», «Окольцованная птица». — Т. П. ). Зібров подобається слухачкам за мелодійні пісні, за щирість, за романтизм, і, звичайно ж, за вуса! Більшість жінок, дивлячись на Павла, перетворюються на снігуроньок і починають танути на його очах. Одній із них він так розтопив серце, що вона стала його дружиною. Її ім’я після пісні «Марина, Марина — любов моя єдина» знають усі.
«КОНІ» ВЕРЕДЛИВІ
Павло Зібров — людина фартова. Він декілька разів потрапляв в аварії, але, тьху-тьху, Бог милував. Власними «колесами» обзавівся усього років дев’ять тому. І, будучи вже відомим артистом, скромно їздив міським транспортом, віддаючи перевагу метро. За словами Павла Миколайовича, чудовий був час: «Поки їдеш — всю пресу перечитаєш, а тепер, перейшовши на автомобіль, доводиться задовольнятися радіо». Першу машину він придбав завдяки шанувальникам із Київської міліції. У них проходило списання техніки, і за невелику ціну Зібров купив «Жигулі». Відремонтував і відправився на концерт до міста Гусятина. Не доїжджаючи до місця двох кілометрів, попросив свого друга і конферансьє Валерія Астахова сісти за кермо. Досвіду водіння — нуль і... не вписавшись у поворот, машина полетіла в кювет. Двері відвалилися, а горе- водія викинуло на ріллю...
Але, як виявилося, ця аварія — дрiбниця. У 1995 співак купив новісіньку «Ауді» і в переддень Нового року відправився на гастролі до Луцька. Погода була противна, слизько, мокрий сніг. Тільки виїхали за Святошинський міст, як зібровський автомобіль занесло і викинуло на зустрічну смугу. Лоб у лоб зіткнулися дві машини. Павла та його шофера врятувало те, що вони були пристебнуті, а інший водій, на жаль, загинув. Зібров довго лікувався, його кілька разів оперували.
Якщо ви думаєте, що на цьому аварії закінчилися, то глибоко помиляєтеся. Рік тому подружжя Зібрових відпочивало в Арабських Еміратах. Їхали тихо-чинно в таксі, і в їхнє авто вдаряється шикарний «Лінкольн». За три секунди вже прибула поліція. На щастя, того разу Марина і Павло відбулися шоком, а власнику лімузина довелося пристойно витратитися на ремонт. А тиждень тому, вже у Києві, зібровський «Мерседес» добряче пом’яв військовий КАМАЗ. Заїхали на станцію техобслуговування, і за пару годин «сталевий кінь» був як новенький. На думку Павла Миколайовича, його нинішня машина краща: в ній він відчуває себе надійно і виглядає респектабельно. До речі, цей «Мерседес» використовувався під час зйомок кліпу на пісню «Женщина любимая», який часто крутять на телеекранах. У ньому головні ролі виконували екс-киянка, а нині зірка російських серіалів Марина Могилевська і батько українського трилера «День народження буржуя», популярний режисер Анатолій Матешко.
А НА ДОЗВІЛЛІ...
Коли поблизу немає дружини, на запитання про хобі співак зі сміхом відповідає — жінки! Але потім, як справжній артист, витримавши паузу, поправляється — риболовля. Його найбільший улов — 30 кг карасів, але це не межа, і свій рекорд Зібров сподівається побити в найближчу відпуску.