«Чайка» — чемпіон!
Наша команда перемогла в першому етапі перегонів на суперчовнах Powerboat P1![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090521/483-8-1.jpg)
Наша команда «Український дух» перемогла в гран-прі Мальти і стала чемпіоном світу в першому етапі перегонів на суперчовнах Powerboat P1. Про підготовку Національної федерації водно-моторного спорту до цих престижних змагань «День» вже писав напередодні мальтійського етапу. Наша «Чайка» (так називається український гоночний болід) здивувала всіх: і суперників, і вболівальників. Її фотографії обійшли шпальти європейських таблоїдів. А імена членів команди, до речі, виписані на борту човна, стали відомі не тільки спортивним коментаторам.
До складу команди увійшли пілоти: чемпіон світу минулого року мальтієць Аарон Кьянтар, італієць Анджело Тедескі, українці — Віктор Шемчук та Олексій Чендеков (останній на цьому етапі перегонів був у резерві).
— Це найщасливіший день у моєму житті, — зізнався одразу після оголошення результату перегонів президент Національної федерації водно-моторного спорту, член команди, народний депутат України Віктор Шемчук. — Тепер, принаймні, у водно-моторному спорті з Україною доведеться рахуватись.
Українська команда по-справжньому привернула до себе увагу на всіх етапах перегонів, продемонструвавши високий професіоналізм та витримку.
В перший день змагань на шляху до фінішу нашу «Чайку» грубо «підрізали» суперники. І тільки завдяки майстерності пілотів аварії вдалося уникнути. Човни цього класу розвивають швидкість до 180 км\г, що прирівнюється до 400 км\г на суші. При такому розгоні вода перетворюється на бетон! Того дня «Чайка» прийшла другою.
Свій внесок у перемогу «Українського духу» зробила дружна група підтримки в спеціально зшитих синіх та жовтих футболка та кепках з логотипом команди і прапором нашої країни.
— Ми єдина команда, в якої була така серйозна група підтримки. При цьому до її складу входили люди різних поглядів та політичних переконань, яким небайдужа їхня батьківщина Україна. І це ще раз свідчить про те, що «Український дух» — не комерційний проект, і ця команда не є чиєюсь власністю, як, наприклад, команди заводів-виробників човнів, — говорить Віктор Шемчук. — Однак без участі інвесторів — Сергія Цюпка та Сергія Брови — перемогти було б неможливо.
Інтерес до нашої команди та до вболівальників виявляли мешканці і гості Мальти. До українського намету в спортивному селі Р1 підходили і росіяни, і грузинські туристи. Заявляли про те, що підтримують «Український дух». Мовляв, незалежно від наших політичних поглядів, ви єдині в цьому чемпіонаті з колишніх республік СРСР, і ми вболіваємо за вас.
Із перемогою команду привітав президент Мальтійської республіки, а прем’єр-міністр з дружиною виявили бажання пропливти на нашій «Чайці».
— Треба віддати належне Національній федерації водно-моторного спорту, яка змогла знайти можливість для участі нашої країни в таких змаганнях, особливо Віктору Шемчуку. Тому що без ідейного натхненника такі події не відбуваються, — вважає заступник міністра сім’ї, молоді та спорту України Тетяна Кондратюк. — Глобальної участі держави в гонках такого високого класу ще не було. Але я думаю, це в майбутньому. Слава Богу, є люди, які вкладають сили, душу та свої кошти в цей вид спорту. Сьогодні ми бачимо, що на цих перегонах суперкласу не представлена Росія та багато інших країн Європи, які могли б за своїми масштабами брати участь у цих змаганнях, а Україна — є. І для нас це більше, ніж спорт. Мальта набралася українським духом, наша команда з такою ж назвою зуміла наситити ним Середземномор’я.
Зараз чемпіони готуються до другого туру королівських перегонів, який пройде в червні в Туреччині. А Національна федерація водно-моторного спорту веде переговори з керівництвом Р1 про можливості проведення одного з етапів перегонів у наступному році в Ялті. Але без державної підтримки це неможливо.