Перейти до основного вмісту

Cніжний квітень

«Щоб допомогти деревам, акуратно струшуйте сніг з гілля», — радить біолог
20 квітня, 11:01
ФОТО ЮРIЯ СТЕФАНЯКА

Регіони України накрила зимова погода: крім значного пониження температури по всій території, у вівторок на Дніпропетровщині, Харківщині, Запоріжжі та в Карпатах випав сніг. Крім того, через пориви вітру багато населених пунктів виявилося знеструмленими. Через значне похолодання у Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві та інших містам тимчасово скасували заняття в навчальних закладах, у Дніпрі і Харкові аварійна техніка розчищає дороги, у багатьох населених пунктах порушується питання про відновлення опалювального сезону.

Непереливки зараз і зеленій рослинності, адже сніг обліпив дерева в цвіту, трав’яний покрив і повалив сотні зелених насаджень у багатьох містах. Укргідрометцентр прогнозує можливу втрату 30% урожаю плодових через різке зниження температури на південному сході України, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Квітучі плодові найбільше постраждають в західних і північних областях», — повідомила агентству керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко. Тим часом Гідрометцентр прогнозує заморозки і сніг з дощем на найближчі дні вже і в більшості південних та центральних областей, на Хмельниччині та Чернівеччині.


ФОТО АРТЕМА УСКОВА

Як можна допомогти рослинам пережити сніжний квітень? Кандидат біологічних наук Дніпровського національного університету Вадим Манюк говорить, що питання складне, бо ситуація дійсно аномальна, і в нас немає подібного досвіду. «Єдина порада — тим, у кого приватні господарства, — усе ж таки акуратно струшувати сніг з гілля. У будь-якому разі цвіту і листю буде краще без снігу, ніж під ним. І не так складно обійти обійстя і обтрусити гілля. Все одно сильного морозу не буде. Для міста це не реальний сценарій, хоча, може, щоб допомогти якимось особливо цінним породам, варто проїхатися з якоюсь вишкою і теж струсити сніг, якщо буде сильне налипання. До речі, там, де сніг ліг на озимину і траву, що вже виросла зелена і густа, у нашому регіоні він вплинув не дуже критично. Бо сніг пухкий, і якщо він буде лежати не більше 3—5 днів і розтане спокійно, то трава не загине. Якщо й буде якесь припинення росту, то в будь-якому разі вимерзання не станеться», — розповів біолог «Дню».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати