Експерти Metropolitan заявляють, що найбільші музеї світу переповненi фальшивками
Експерти нью-йоркського музею Metropolitan оголосили 1250 музейних експонатів у найбільших музеях світу підробками. Про це докладно розповідає книга-каталог «Брехня, що стала величчю: підробки стародавніх культур Близького Сходу» ( «The Lie Became Great: The Forgery of Ancient Near Eastern Cultures»), що виходить у понеділок в Нідерландах.
У неділю про це розповіла британська газета «The Sunday Times».
Експерти, зокрема, виявили 16 підробок серед експонатів Британського музею, 37 — у паризькому Луврі і не менше аніж 45 у самому Metropolitan. Йдеться про твори шумерської, ассирійської, стародавньої перської та інших культур. Вважалося, що вік цих статуеток, монет, барельєфів обчислюється тисячами років.
Російські музеї в числі «щасливих» володарів фальшивок не згадуються. Багато iз цих підробок не було помічено під час аукціонного продажу, в тому числі і на найпрестижніших аукціонах, що спеціалізуються на продажу творів мистецтва і суворо перевіряють походження лотів. У Британському музеї і в лондонській штаб- квартирі аукціонного дому Sothbey’s ніхто не зміг прокоментувати цю публікацію у впливовій недільній газеті, додає РІА «Новости».
Випуск газети №:
№233, (2000)Рубрика
Тайм-аут