Перейти до основного вмісту

Гончарі та інші

Два тижні Опішня ліпила, малювала, вишивала, вирізала...
03 липня, 13:17

Найкращі художники-керамісти з усього світу щороку залишають у дар Національному музею-заповіднику українського гончарства свої роботи. І Опішню заслужено називають гончарною столицею України. У цьому році в селищі були серби й венесуельці, німці й росіяни, турки й японці... Два тижні Опішня ліпила, малювала, вишивала, вирізала, кувала, співала, танцювала, фотографувала і фотографувалась, купувала і продавала.

І все крутилося навколо гончарства. Організатори мистецького фестивалю зуміли показати його в різних проявах мистецтва. Фотохудожники відкрили гончарську фотовиставку, ті, хто вподобав графіті, — розмальовували опішнянські паркани гончарськими мотивами, ковалі поєднали гончарство з ковальством, навіть у новому мистецтві бодіпейтингу (художній розпис тіла) зуміли втілити гончарську тематику.

Тож в Опішні відбувся з добрий десяток мистецьких заходів, уся ця феєрія називалася Тижнем національного гончарного здвиження. В його рамках пройшли III Національний ковальський фестиваль «Вакула ХХI», V Національна виставка-конкурс художньої кераміки «Керамік ПІК в Опішні», V Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2013», ІІІ Національний конкурс бодіпейтингу, VII Міжнародний гончарний молодіжний фестиваль, ІІ Національний керамоГРАФІТІфест Ceramic Graffiti Fest, Традиційний «День гончаря» та багато інших мистецьких заходів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати