І Пінзеля згадати, і храм врятувати
У селі Годовиця, що неподалік Львова, відбудеться масштабний мистецький проект «Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці»
У програмі дводенного (23 та 24 серпня) дійства – виставка картин «Натхненні Пінзелем», мистецький лекторій, концерти, модне дефіле (колекція одягу «Пінзель. Львів. Бароко»), захід сонця біля озера під живу музику, арт-пікнік, мистецький нетворкінг і не тільки.
Партнери та організатори заходу – конкурс проектів «Малі міста – великі враження» за підтримки Мінкульту, Арт-студія Івони Лобан, ГО «Колеґіум Музікум», Львівський органний зал.
Мистецький проект «Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці» створений для того, щоби звернути увагу громадськості на занедбаний і напівзруйнований храм XVIII століття, де творив знаменитий галицький скульптор, представник пізнього бароко і рококо, зачинатель Львівської школи скульпторів Йоган Георг Пінзель, чиїми шедеврами захоплювалася Європа. Саме у Годовицькому храмі Майстер створив один із своїх головних творів – вівтар.
Костел Усіх Святих зводили 7 років (1751 – 1758), а робота над внутрішнім та зовнішнім декором тривала ще у 1760-х рр. Це перша і найдосконаліша праця архітектора Бернарда Меретина. Інтер’єри розписував відомий художник Алєксандер Роліньський, автор різьбленого декору – Йоган Георг Пінзель.
За радянських часів, до 1961 року, церкву використовували як господарську споруду, а потім замкнули. 1974 року будівля горіла, через що невдовзі завалилося її покриття.
Організатори сьогоднішнього і завтрашнього дійства, що розгортатиметься біля стін Годовицького храму, вважають, що ця сакральна заслуговує на реставрацію, тож ставлять на меті привернути увагу до аварійного стану пам’ятки, бо будівля костелу – без даху і склепінь, заростає травою і далі руйнується під дощем, снігом та вітром.
Центральною подією проекту «Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці» стане концерт української (!) симфонічної музики від Ukrainian Festival Orchestra (UFO) біля стін костелу (диригент – Іван Остапович). У програмі – світова прем’єра Другої симфонії композитора-модерніста і фольклориста Павла Сениці, яка пролежала в архівах понад 100 років! Київський піаніст Сергій Ковальов разом з оркестром зіграє Фортепіанний концерт фа дієз мінор Станіслава Людкевича, а соліст Львівського органного залу Дмитро Микитин виконає Концерт для фортепіано з оркестром професора Львівської консерваторії композитора Романа Сімовича. Скрипаль зі США Орест Смовж гратиме Поему-концерт сучасного класика Євгена Станковича для скрипки з оркестром. Також прозвучать фрагменти з балету відомого львівського композитора Анатолія Кос-Анатольського «Хустка Довбуша».
Важливо, що організатори проекту «Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці» роблять все для того, аби всіляко сприяти публіці відвідати дійство. Тому «Вхід вільний і бажаний». І трансфер упродовж 23 і 24 серпня від Будинку органної і камерної музики безкоштовний.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут