Картини заробляють на ремонт «Товариша»
Днями повернувся з Вільгельмсхафена (ФРГ), де пришвартований херсонський барк «Товариш», херсонець, член Спілки художників України Олександр Бережний. У минулому Олександр Миколайович — моряк. Саме на «Товариші» матросом II класу він з 1986 по 1990 р. борознив моря-океани. Можливо, тому, коли Посольство України в Німеччині вирішувало, хто з українських живописців буде організовувати персональну виставку в кубриках «Товариша», вибір і впав на Олександра Бережного. Його виставка проходила в рамках «ЕКСПО-2000», яка тривала з 18 липня по 10 вересня в Ганновері.
У 2-х кубриках «Товариша» були виставлені 20 робіт херсонця, що зображають відомий барк. Гроші від продажу творів мистецтва повинні піти в фонд порятунку судна. Таку умову поставив Вольф Маквард — президент фірми, що займається ремонтом парусника.
Частина робіт, на превелике задоволення організаторів виставки, була продана вмить — дуже вже реалістичні акварелі, масляні полотна, графіка. До речі, одну з картин із задоволенням придбав Генеральний комісар України на «ЕКСПО-2000» Анатолій Гончарук. Серед більш ніж 50 тисяч людей, що милувалися мариністикою херсонця, був виконавчий директор «ЕКСПО-2000» Рудігер Крамп, бургомістр Вільгельмсхафена.
Олександр Бережний, окрім мариністики, виставив у кубриках «Товариша» ще 40 робіт — натюрморти, пейзажі, загалом — портрет нашої батьківщини. Німці та інші відвідувачі виставки зі здивуванням милувалися видами маловідомої їм держави — України. «Так, — із засмученням говорить художник, — наша країна для багатьох європейців — terra incognita. Вони цікавилися, коли ж у нас, нарешті, закінчиться чеченська бійня».
— Олександре Миколайовичу, а який нині має вигляд «Товариш»?
— Зовні він, як завжди, прекрасний. А ось усередині… Наші моряки сподіваються, що в листопаді—грудні барк усе ж поставлять у сухий док і почнеться його ремонт.