Кімоно. Три століття японської моди
Так називається незвичайний виставковий проект, який відкрито у Київському планетарії (науково-розважальний комплекс «ATMASFERA 360»)В експозиції представлено унікальні кімоно ХІХ, ХХ і ХХІ століть (понад 150 експонатів із приватних колекцій), розподілені за тематикою і метою використання, а також гравюри, живописні сувої, книжки й аксесуари!
Кожен із фрагментів виставки супроводжується пояснювальними текстами.
Скажімо, глядачам надається можливість дізнатися різницю між куро-томесоде (чорне парадне кімоно заміжньої жінки) і фурісоде (вихідне вбрання незаміжньої дівчини), іро-томесоде (кольорове парадне кімоно) і цумугі (повсякденне кімоно).
Кияни дізнаються, в чому (за етикетом) треба здійснювати візити, а що згодиться лише для відпочинку, як одягали японки новонароджених для перших відвідин храму, а також які сюжети використовувалися для орнаментів у тому чи іншому випадку.
А ще: чому на японських кімоно дракони тільки маленькі та фрагментарні (на відміну від китайських — на все полотнище); чому узор на чоловічому кімоно розташовано на вивороті...
На виставці можна побачити й одяг для ритуального... самогубства (харакірі) самурая, й оцінити витонченість сукні гейші, а також ілюстративність костюма актора театру «Но»...
Особливу увагу привертають вітрини з ляльками ручної роботи, які не лише демонструють у мініатюрі традиційне японське вбрання, але і є завершеними тематичними композиціями-сценками з життя зображуваних персонажів.
Експозицію доповнено спеціально розробленим мультимедійним супроводом: відеопанорама, слайд-шоу про мистецтво і традиції Японії, аудіосупровід.
До речі, щосуботи і щонеділі гості виставки «Кімоно.
Три століття японської моди» зможуть прослухати лекції з історії та культури Японії, відвідати майстер-класи з традиційних витончених мистецтв, повчитись каліграфії й орігамі, а також побачити показові виступи з бойових мистецтв.
Для участі в культурній програмі спеціально запрошені експерти і творчі колективи з Москви та Санкт-Петербурга, співробітники культурного центру «Сан».
Виставка триватиме в Київському планетарії до 15 січня.