Перейти до основного вмісту

Коли злагоджена команда

У Львові модернізують єдиний в Україні Музей скла
19 серпня, 10:04

Проєкт має назву «Створення мультимедійної  інтерактивної експозиції Музею скла у Львові». Реалізується у рамках програми «Інноваційний культурний продукт».

«Ми з цим проєктом посіли четверте місце серед понад вісімдесяти претендентів на фінансування Українським культурним фондом», — розповів «Дню» в.о. завідувача кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, куратор багатьох культурно-мистецьких проєтів в Україні, Польщі, Китаї, Литві та Чехії, також — директор єдиного в Україні Музею скла Михайло БОКОТЕЙ.

Вартість проєкту — 1 мільйон 685 тисяч 500 гривень. І скерований він на кілька полярних, здавалося би, векторів роботи, які в підсумку точно спрацюють на результат! Бо все було ретельно продумано ще на етапі підготовки заявки до УКФ. Отже...

Мають бути перероблені всі експозиційні тумби, щоби експонувати значно більше робіт. Зараз, за словами Михайла Бокотея, є можливість виставляти до 30 симпозіумних робіт, а Музей скла передусім створювався для того, щоби першочергово показувати роботи з міжнародних симпозіумів гутного скла, які що три роки від 1989-го відбуваються у Львові. «Це — найкращі твори з колекції, найвідоміших художників, зі світовими, енциклопедійними іменами, багатьох з яких вже нема серед нас, і їхні твори і через багато років цінуватимуться ще більше, ніж зараз, бо це — шедеври», —  пояснює Михайло Бокотей.

Також, говорить директор Музею скла, потрібно переробити вітрини у двох залах, щоби виставляти стаціонарні виставки, а не змінні, і збільшити кількість експонованих робіт — до 50 — 60, які на наступний рік змінюватимуть на інші.  

Доповниться експозиція й мультимедійним контентом, і це — інформація про авторів, фото їхніх творів і відео, як, власне, виконувалася та чи інша робота на печі (запис із симпозіумів).

Історична частина музею буде доповнена матеріалами з історії симпозіумів гутного скла, відтак глядач зможе переглянути цілу колекцію (на фото) симпозіумних робіт — від 1989 року по 2020-й, а їх   — майже п’ятсот! 

Для тимчасових виставок буде повністю призначений білий зал, для якого використають мобільне обладнання, мобільне освітлення, яке може бути застосованим і на виїзних, поза межами музею, проєктах.

Не нудьгуватимуть у Музеї скла й молоді люди і діти — їм запропонують розповіді про технологію скла (десь — у кумедний спосіб, десь — у серйозний), також — про варку скла і давні, перші техніки виконання скла, а ще — фізику й оптику скла. «Робимо комікс про те, як було винайдено скло, робимо дві мультимедійні гри — про історію скла і про те, як можна варити скло», — тлумачить Михайло Бокотей. І додає, що команда, яка працює над створенням цих додатків, думає над тим, щоби ці ігри були веселими, цікавими і простими, доступними у застосуванні.

Розпрацьовується коштом гранту УКФ й графічний бренд. Всі елементи експозиції також будуть утримані в рамках тієї айдентики.

Виготовляється й велика кількість сувенірної продукції.

Вже укладається добре ілюстрований альбом про Музей скла на 140 сторінок. Також буде виданий роздатковий буклет на 20 сторінок.

Передбачене у гранті й видання журналу на понад 100 сторінок на музейно-галерейну тематику, в якому будуть розміщені статті найпрогресивніших музейників України (Національного художнього музею, Музею Ханенків, також — львівських Історичного та  Природознавчого музеїв і не тільки).

Проєкт за підтримки УКФ має бути закінчений до кінця жовтня. А оновлену експозицію мають показати глядачам у першій декаді жовтня. 

Особливо Михайло Бокотей наголошує на тому, що проєкт виконує добра, спрацьована роками команда: «Всі речі, вкладені у заявку Українському культурному фонду, — не є напрацюванням сьогоднішнього дня. Ми її складали з розумінням того, що маємо робити. І зробимо!».

Залишається додати, що Музей скла прийняв відвідувачів у вересні 2006 року —  у рамках святкування 750-річчя Львова і виставкою з робіт симпозіумів гутного скла. Ініціатори — Львівський історичний музей та Львівська академія мистецтв. Музей створений для представлення львів’янам і гостям міста історії розвитку ужиткового скла від княжих часів дотепер, а також колекцій сучасних творів у широкій галузі художнього скла. Експозиція музею складається з двох розділів — «Історичне скло» та «Сучасне скло».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати