Кубок світу: погляд із київського «Динамо» !
Схоже, буде на що подивитися сьогодні ввечері (стадіон «Динамо», 19.00). Я запропонував динамівцям відповісти на три запитання щодо Кубка світу, в півфіналах якого 7 і 8 липня зустрінуться, нагадаю, відповідно Бразилія — Голландія й Франція — Хорватія:
1. Хто з гравців вашого амплуа на Кубку світу вам найбільш до вподоби і чим?
2. Яка збірна вас розчарувала і яка приємно здивувала?
3. Хто, на ваш погляд, складе фінальну пару, хто виграє Кубок світу?
Олександр ШОВКОВСЬКИЙ, воротар:
1. Я дуже уважно стежу за грою воротарів на світовій першості, прикидаю, як би в тій або іншій ситуації зробив сам. Для турніру такого рангу воротарі допускають забагато помилок. У матчі Бразилія — Данія південноамериканці забили перший м’яч не тільки завдяки майстерності Бебето, але й внаслідок позиційної помилки Петера Шмейхеля, що не мав права в тій ситуації вийти так далеко з воріт. Найвищу оцінку я б поставив парагвайському голкіперу Хосе Луїсу Чилаверту — передусім за надійність.
2. Однозначно — я чекав більшого від німців. Проте вони так і не збалансували склад і не відшліфували гру. А проваливши гру з Хорватією, розчарували не тільки мене. А хто приємно здивував? Напевно, та ж Хорватія, хоч силу цієї збірної ми випробували на собі в відбірному циклі.
3. Прогнозів ніколи не даю. Думаю, було б справедливо, якби пару фіналістів склали Бразилія й Франція. Ну а далі...
Владислав ВАЩУК, захисник:
1. Мабуть, я б виділив бразильца Жуніора Байано, за його, безсумнівно, високу майстерність у позиційній грі та в підстраховуванні.
2. Як мінімум, у півфіналі я хотів бачити англійців, а тому й був розчарований їх, на мій погляд, раннім вильотом. Приємно здивували датчани — відвертістю та імпровізацією в атаці. Їм би ще побільше суворості в обороні.
3. Першим фіналістом стане Бразилія, в якій поки самий високий відсоток реалізації голевих моментів, що свідчить про високий клас команди. Найвищі шанси виграти Кубок світу, мені здається, має Бразилія.
Юрій КАЛИТВИНЦЕВ, півзахисник:
1. У Франції вистачає класних півзахисників, в яких є чому повчитися. Мені дуже сподобався аргентинець Хуан Верон, котрий виконує на полі величезний обсяг роботи.
2. Особисто я був розчарований не виходом із групи іспанців. Здивували хорвати — не грою, а результатом.
3. Я сподіваюся, що в фіналі зустрінуться Бразилія і Франція. Причому не поспішав би комусь з них віддати перевагу. Хоча відчувається, що в бразильців більший запас міцності.
Андрій ШЕВЧЕНКО, нападаючий:
1. Серед нападаючих мої уподобання на стороні 18-літнього англійця Майкла Оуена, що грає в сучасний футбол.
2. Я ставив на Бразилію, Аргентину і Німеччину. Так ось німці мене передусім і розчарували. Завжди з особливою повагою ставився до Голландії. Тому вихід голландців у півфінал мене не те щоб здивував, я просто зрадів за Денніса Бергкампа, Едгара Давідса та їх партнерів.
3. Я би хотів побачити фінал у виконанні Бразилії і Франції. Ставлю ж, як я вже сказав, на Бразилію.
Анатолій ПУЗАЧ, тренер:
1. Стосовно мого амплуа, вочевидь, потрібно говорити про тренера. Проте це складно зробити, адже необхідно знати команди зсередини, тренерські установки й т. п. Тренерська думка чітко простежувалася в грі датчан (швед Бу Юхансон — О.С.). Відзначив би в цьому плані і хорватського тренера Мирослава Блажевича.
2. Розчарувала Нігерія, яка почала за здоров’я, а закінчила за упокій. І це з таким підбором гравців, яких, вочевидь, відвідав перед грою з Данією шапкозакидальний настрій. А саме датчани мене і здивували — самовіддачею і зібраністю.
3. Не беруся назвати фіналістів, адже слабких команд уже не залишилося. Можливо, у вирішальній грі зустрінуться Франція та Голландія. І хоча французам поки вдалося втриматися чималою мірою за рахунок, як і годиться господарям, величезного емоційного підйому — це також складова частина сучасного футболу.