«Ленін — це вульгарно...»
У Польщі заборонили рекламу з «вождем світового пролетаріату»
У Польщі борці з вульгарністю в рекламі та дослідники злочинів комуністичного режиму домоглися заборони реклами місцевого стільникового оператора, на плакатах якого вирішили використовувати образ вождя пролетаріату Володимира ЛенінаУ Польщі борці з вульгарністю в рекламі і дослідники злочинів комуністичного режиму добилися заборони реклами місцевого стільникового оператора, на плакатах якого вирішили використовувати образ вождя пролетаріату Володимира Леніна.
«Із подивом і обуренням сприйняв я використання в маркетинговій діяльності РТС образу Леніна. Це безвідповідальне опошлення масових злочинів та їхніх жертв. Результати цієї діяльності для суспільства можуть бути тим більш небезпечні, що вона адресована молоді, в якої можуть виникнути позитивні асоціації з Леніним», — цитує РІА «Новости» директора Інституту національної пам’яті Лукаша Камінського, який розслідує злочини комуністичного режиму.
На плакаті, який розбурхав громадськість, зображено Володимира Ілліча, що тримає в руці червоний прапор із новими розцінками оператора, уточнює NEWSru Israel. На YouTube також можна знайти ролик із Леніним, де мініатюрний вождь пролетаріату виникає з кривавої сльози молодої дівчини.
Проти цієї реклами виступила громадська організація «Твоя справа», яка пообіцяла сплатити працівникам РТС декілька годин лекцій про «червоний терор» і військовий комунізм, а також поінформувати про особисту відповідальність Леніна за радянсько-польську війну 1920 року під час Громадянської війни в Росії та за масові злочини комуністів.
На думку Джеффрі Т. Кухнера, президента Інституту Едмунда Берка, Ленін є «архітектором наймасштабнішої в історії системи масових убивств». Історик приписує йому майже грандіозний вплив на Йосифа Сталіна, Адольфа Гітлера та Мао Цзедуна в справі реалізації досконалого однопартійного тоталітаризму ХХ сторіччя, який застосовував методи масового терору й геноциду.
Тим часом у країнах колишнього соціалістичного табору (Монголії, Північній Кореї) відбувається витіснення з пам’яті символів комуністичного режиму — пам’ятники Леніну та Марксу демонтуються.
А в російському Ульяновську — на малій батьківщині вождя революції 1917 року в Росії — палять місця, пов’язані з пам’яттю про нього. 20 жовтня 2012 року пожежа виникла в гімназії № 1 — старому навчальному закладі колишнього Симбірська, історія якого починається з кінця XVIII сторіччя. Найбільшого розквіту гімназія досягла наприкінці XIX сторіччя, коли директором був Федір Керенський — батько Олександра Керенського, майбутнього прем’єр-міністра Росії після демократичної Лютневої революції в цій країні. Випускником гімназії 1887 року був Володимир Ульянов (Ленін), ім’я якого вона отримала 1944 року.
Випуск газети №:
№2, (2013)Рубрика
Тайм-аут