Перейти до основного вмісту

Масляна в компанії... київських князів

У парку «Київська Русь» українці вшанували загиблих та спалили свої проблеми та образи
04 березня, 10:04
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Покуштувати млинців та справжньої української медовухи змогли всі охочі у Древньому Києві — в парку «Київська Русь». У зв’язку із загальнонаціональним трауром тут вирішили не святкувати звичайну Масляну, а провести її як вшанування традицій предків, захисників Вітчизни всіх часів.

«Масляна — це обряди, традиції, які йдуть коріннями в глибину століть. Предки передали нам ці обряди, щоб ми їх шанували. Я думаю, померлі дивляться на нас із небес і слідкують, як ми бережемо той спадок, який вони нам лишили. Такі дійства й є вшануванням пам’яті. Заради цього люди помирають. Наше минуле повинно створювати  наше майбутнє. Той, хто забуває минуле, не має права на завтрашній день. Сила нашої держави в єдності. Ми проводимо Масляну, щоб об’єднати людей, підняти їхній бойовий дух і додати сил», — говорить президент парку Володимир Янченко.

Розпочалося дійство з інсценування традиційного урочистого входу в місто князя та його дружини. Перед князем у місто завітали: головний князівський блазень із ведмедем, скарбничий, кулінар, пекар та винороб. Вони роздали людям дарунки від князя: монети, млинці, бублики та медовуху. За ними з’явився і сам Великий князь. Він привітав присутніх зі святом та закликав усіх вшанувати пам’ять померлих хвилиною мовчання. До слова, прапори у парку на знак жалоби було приспущено.

На головній сцені відбулося театральне дійство «Змагання зими та весни», змагання «Перегони за щастя», забави «Маскарад зими та весни», спортивні змагання за участю глядачів «Середньовічний футбол». 2 березня відбулося відкриття Міжнародного турніру з історичного фехтування: «Витязь Київського дитинця».

Незважаючи на прохолодну погоду, на Масляну завітало чимало людей. Щоб зігрітися, вони активно брали участь у конкурсах, водили хороводи та співали пісні «Я тут уперше, і це просто феєрично! — ділиться враженнями відвідувачка Тетяна. — Мені сподобалося все: організація, музей, люди, настрій. Я тут з онуками, вони беруть участь в конкурсах, ось зараз теж кудись побігли, знайти не можемо. Коли зустрічали князя, він нас пригостив і млинцями, і бубликами, і мудовухою! Все дуже смачне!»

Головним сюрпризом свята став виступ живого музею коней історичних порід. Цього року в парку остаточно сформували музей, і на даний момент у ньому — близького 30 екземплярів. За словами президента парку Володимира Янченка, цей музей унікальний і не має аналогів у світі: тут представлені породи, на яких їздили Олександр Великий, Гай Юлій Цезар, Жанна д’Арк та князь Володимир. Зокрема, перед глядачами виступили арабський скакун, коні ахалтекінської та донської порід.

Після заходу сонця відбулося спалювання опудала Масляної. В загальному вогні горіли й записки відвідувачів з проблемами та образами. За народними віруваннями, вогонь має очисні властивості, тому спалені проблеми мусять відійти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати