Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мерія Дніпра рятує пам’ятки архітектури

У власність громади намагаються повернути будинок, у якому мешкав Олександр Поль
12 червня, 16:05

У Дніпрі у власність територіальної громади намагаються повернути будинок, у якому мешкав Олександр Поль — відомий меценат, перший Почесний громадянин Катеринослава. Боротьба триває вже тривалий час. У березні цього року будинок на Соборній площі, де мешкав О. Поль, наказом Міністерства культури України визнали пам’яткою архітектури місцевого значення. До цього її було щойно виявлено як об’єкт культурної спадщини. Наразі власником об’єкта нерухомого майна є одне з акціонерних товариств. Проте управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради звернулося до суду, щоб повернути пам’ятку у власність територіальної громади міста через неналежне утримання будівлі власником. Так, у лютому цього року уповноваженими особами управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради спільно з працівником Дніпровської міської ради та експертами з технічного обстеження стійкості й жорсткості будівель і споруд було здійснено інспекційний огляд об’єкта культурної спадщини «Будинок О. М. Поля». За його результатами було складено акт про вчинення порушення законодавства про охорону культурної спадщини від 11 лютого ц. р., у якому зазначено: «При проведенні візуального огляду будівлі зафіксовано псування декоративних елементів оздоблення фасадів, знищення автентичного виду фасадів, руйнування покриття і галереї дворового фасаду будівлі. Власник змінив типологічну планувальну структуру об’єкта культурної спадщини без узгодження таких дій у встановленому законодавством порядку. Відповідно до вимог пам’яткоохоронного законодавства і нормативної документації, на об’єктах культурної спадщини заборонені роботи з реконструкції, які можуть призвести до втрати предмета охорони пам’ятки. Однак через реконструкцію з надбудовою мансардного поверху втрачено первісне внутрішнє розпланування». Таким чином, власник, на думку перевіряльників, порушив Закон України «Про охорону культурної спадщини», бо всі зміни в будівлі проводилися без дозволу управління з питань охорони культурної спадщини. З огляду на наявну загрозу знищення або пошкодження пам’ятки внаслідок бездіяльності її власника, для невідкладного забезпечення умов збереження пам’ятки управлінням було направлено на адресу відповідача попередження, яке було отримано ним 10 квітня 2019 року і проігноровано.

ФОТО З ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ

«Враховуючи те, що від власника не надійшло жодної реакції на попередження та той факт, що пам’ятка культурної спадщини «Будинок О. М. Поля» реконструйована зі зміною призначення, а саме — з нежитлового в житлове, без відповідної дозвільної процедури з боку Управління, відчуження цього об’єкта було здійснено за відсутності погодження з Управлінням, унеможлививши останньому скористатися законним правом привілеєвої купівлі цього об’єкта як пам’ятки місцевого значення з урахуванням того, що дозвільні документи на проведення реконструкції та готовності об’єкта до експлуатації — скасовані, а охоронний договір на об’єкт не укладено, вважаємо, що є всі законні підстави для викупу пам’ятки культурної спадщини. Вартість об’єкта на момент укладання договору купівлі-продажу 2016 року становила 11,3 млн грн. Цю ціну вважаємо справедливою», — зазначають в управлінні з питань охорони культурної спадщини.

Тож управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою про визнання права комунальної власності за територіальною громадою міста шляхом викупу пам’ятки культурної спадщини «Будинок О. М. Поля».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати