Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Місто-ярмарок» крізь призму мистецтва

У Музеї сучасного мистецтва триває виставка «На тому березі» за результатами пленеру 12 українських художників у Стамбулі
04 червня, 13:00
«БОСФОР». МИХАЙЛО ПАРХОМЕНКО / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Експозиція у Музеї сучасного мистецтва є частиною проекту «Береги» відомого турецького мецената Шахіна Алпаслана. До участі у проекті він запросив представників українських мистецьких шкіл. Художники з Криму, Львова, Одеси, Києва, Черкас та Херсона працювали у Стамбулі впродовж трьох тижнів. По закінченні проекту всі роботи українських митців було виставлено в одній із найбільших галерей Стамбула. Виставка, що мала назву «9 майстрів. Стамбул», пройшла настільки успішно, що було вирішено показати її у ще одній галереї міста.

З 15 травня полотна українських художників — загалом 54 роботи — вперше експонують у Києві. «Одним із перших місць, яке я відвідав в Україні, був Андріївський узвіз. Мене вразила атмосфера цього місця і кількість творів живопису. Тоді я подумав, що в Україні має бути дуже багато талановитих живописців, і сьогодні я вкотре переконався, що так і є. Я хочу висловити велику подяку художникам, роботи яких змогли передати всю багатогранність Стамбула», — розповідає організатор проекту Берат Йилдиз.

«На всіх моїх полотнах із Туреччини зафіксувалася дуже яскрава, соковита, насичена картинка. Стамбул — це місто-ярмарок, місто-свято, великий карамельний різнокольоровий льодяник. Це місто не може набриднути, воно просто неймовірне. Це одне з тих міст, де відчуваєш всю могутність життя», — ділиться враженнями учасник проекту Микола Могелат. А на думку Миколи Грималюка, «це були казкові три тижні. Особливо яскраві враження у тих, хто бачив красу Стамбула вперше. Босфор, Софія — цього забути не можна. Усім дуже раджу побувати у цьому місті. Воно буде снитися вам ще довгі місяці».

Нагадаємо, виставку «На тому березі» організувала турецька компанія GLOBART, а підтримав офіс з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні.

Експозиція у Музеї сучасного мистецтва України (вул. Глибочицька, 17) триватиме до 7 червня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати